Міноборони України вперше розробило бронежилет за стандартами НАТО (фото)

новий бронежилет ЗСУ, ЗСУ, стандарти нато, бронежилет по стандартам нато, реформи в ЗСУ
Фото: Міноборони України | Нові бронежилети здатні без втрати функціоналу добу перебувати в морській воді.

Модель будуть використовувати в Сухопутних військах, а для інших родів військ створять полегшену версію.

Related video

За оновленим стандартом, у цьому році закуплять всі бронежилети для потреб Збройних сил України, — повідомляє прес-служба Міноборони.

ЗСУ вперше отримають бронежилети натовських стандартів, вироблені на українському оборонному підприємстві. Натівський стандарт (NIJ Standart-0101.06) використовує американська армія. Новий вид бронежилетів уже пройшов державні випробування в науково-випробувальному відділі Національного університету оборони України ім. Івана Черняховського.

Повідомляється, що особливість "бронежилета модульного" полягає в тому, що він є модульним. Він складається з базової конструкції, яка може додатково комплектуватися захисними елементами. За стандартом STANAG 2920 бронежилет здатний витримати до 24 годин в морській воді.

Із змін у вимогах до бронежилету є вимога до додаткових м'яких елементів, які повинні бути вогнетривкими і водостійкими. Раніше таких вимоги для бронежилетів не було. Модель може оснащуватися як металевими, так і керамічними плитами.

Нагадаємо, раніше контррозвідка СБУ зупинила кустарне виробництво артснарядів для ЗСУ. Збиток державі оцінюється в 50 млн гривень.

Також повідомлялося, що військові звання в ЗСУ перевели на коди рангів армії НАТО.