МОЗ планує старт вакцинації на середину лютого

коронавірус, вакіцна, covid-19, степанов, максим степанов, вакцина від коронавируса
Фото: vaccine

Першими отримають щеплення лікарі, які лікують пацієнтів з COVID-19.

Related video

Член фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук за підсумками онлайн-наради фракції з головою МОЗ Максимом Степановим повідомила, що відомство розраховує почати вакцинацію українців від коронавірусу в середині лютого. Про це повідомляє РБК-Україна.

Кравчук розповіла, що, за словами Степанова, вакцинувати почнуть вакциною китайського розробника Sinovac і Pfizer. Sinovac повинні поставити 700 тисяч доз, а Pfizer — 210 тисяч у рамках механізму COVAX.

Спочатку щеплення отримають медики, що займаються лікуванням пацієнтів з COVID-19, військові в зоні ООС, а також соціальні працівники в будинках для людей літнього віку.

Пізніше буде стартувати другий етап вакцинації, який, ймовірно, почнеться в кінці березня — це 2,5 млн осіб. Туди входять люди похилого віку, із супутніми захворюваннями та інші медпрацівники.

Зазначимо те, що Україна може відмовитися від закупівлі вакцини компанії Sinovac, про це заявляв і прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він заявив, що препарату в Україні не буде, якщо той не буде відповідати міжнародним правилам реєстрації. Останні випробування препарату від Sinovac в Бразилії показали ефективність на рівні 50,38%. Раніше повідомлялося, що тестування цієї ж вакцини в Індонезії показало 65,3% її ефективності. У Туреччині аналогічний показник становить 91,25%.

Раніше голова МОЗ України Степанов заявляв, що якщо ефективність китайської вакцини буде менше 70%, то Україні нібито повернуть гроші.