Степанов публічно вакцинувався індійською вакциною Covishield (відео)

Степанов, максим степанов, ваціна, вакцинація, мінохоронздоров'я
Фото: Скриншот | Максим Степанов вакцинувався

Степанов заявив, що своїм прикладом доводить безпеку вакцини.

Міністр охорони здоровʼя України Максим Степанов вакцинувався від коронавірусу індійською вакциною Covishield. Трансляція велася на Facebook-сторінці МОЗ.

"Це точно захист, це точно тебе захистить. І коли ти вибираєш, вакцинуватися чи ні, відразу подумай — якщо ти не вакцинувався, то ти граєш в гру… Якщо ти, не дай бог, захворієш, яким буде перебіг хвороби. А якщо вакцинувався, то чи не захворієш взагалі, чи в легкій формі перенесеш", — заявив він.

Після отримання уколу Степанов розповів про свій стан.

"Краще, ніж до вакцинації", — сказав він.

Степанов заявив, що своїм прикладом доводить безпеку вакцини Covishield.

23 лютого 2021 року в Україну прибула перша партія вакцини від коронавірусу. Йдеться про 500 тисяч доз вакцини CovidShield. Перші партії вакцини 24 лютого о 7:00 вирушили в регіони.

З 1 березня 2021 року в Україні стартував запис на отримання вакцини від коронавірусної інфекції COVID-19. Зробити це можна через мобільний додаток "Дія". У розділі "Послуги" зʼявився підрозділ "запис у лист очікування вакцинації від COVID-19". Зайшовши туди, необхідно вказати, ким ви працюєте і населений пункт, у якому ви хотіли б отримати щеплення.

Фокус розбирався, що відомо про вакцину CoviShield. Вакцина Covishield виробляється в Індії за ліцензією Oxford-AstraZeneca, яка спочатку була розроблена у Великобританії. Індія вже давно є центром виробництва вакцин: вона виробляє 60% вакцин у світі і на території країни працюють півдюжини великих фармацевтичних виробників. Деякі з перших доз Covishield уже відправлені в Бутан, Мальдіви, Бангладеш, Непал, Мʼянму і Сейшельські острови. Але група із захисту прав пацієнтів All India Drug Action Network заявляє, що схвалення Covishield було поспішним, оскільки виробник не завершив "проміжне дослідження" в Індії.