Україна домовилася про постачання 10 млн доз вакцин Pfizer, — Зеленський

зеленский, владимир зеленский, офіс президента, президент
Фото: Офис президента | Володимир Зеленський

Голова Pfizer, заявив український лідер, зробив "усе можливе і неможливе", щоб препарат надійшов у нашу країну.

Україна домовилася про постачання 10 мільйон доз вакцини від коронавірусу виробника Pfizer. Переговори вів особисто президент України Володимир Зеленський. Про це повідомляє Офіс президента.

"Це дійсно складно було зробити, але завдяки розмові з керівником компанії Pfizer Альбертом Бурлою — у мене з ним була розмова 8 лютого — він пообіцяв, що зробить усе можливе і неможливе. І зробив це", — каже президент.

У повідомленні ОП говориться, що переговорним процесом щодо постачання вакцини займався керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

Голова МОЗ Максим Степанов повідомив, що вакцини мають надійти протягом 2021 року.

"Ми очікуємо, що перші партії за цим контрактом почнуть надходити вже в найближчі місяці. А всі 10 млн доз будуть доставлені протягом 2021 року", — зазначив Степанов.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони (РНБО) про створення плану вакцинації проти коронавірусу, за яким повинні вакцинувати більшість дорослого населення країни не пізніше грудня 2021 року.

У свою чергу інформагентство Bloоmberg проаналізувало процес вакцинації від COVID-19 у різних країнах світу і дійшло висновку, що при нинішніх темпах отримання щеплень 75% населення України займуть 10 років.

Всесвітня організація охорони здоров'я розкритикувала розгортання вакцини проти коронавірусу в Європі як "неприйнятно повільне". Наразі, стверджують в організації, перше щеплення від COVID-19 отримали не більше 10% від усього населення європейського регіону.