Локдаун у Києві: в АМКУ розслідують аномальне зростання цін на таксі

Таксі, машини, зростання цін, тарифи таксі

Під час першого дня жорсткого карантину за маршрут, який раніше коштував не більше 200 грн, таксисти могли зажадати понад тисячу гривень.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) перевірить зростання цін на послуги таксі у 2-3 рази під час першого дня посиленого локдауну в Києві. Про це розповів голова Північного міжобласного територіального відділення Комітету Олексій Хмельницький у Facebook.

За словами чиновника, крім повідомлень у ЗМІ з приводу ціни, до них також надійшла велика кількість скарг.

Він каже, що особливо було помітно підвищення тарифів у додатках Uber, Bolt і Uklon.

"Варто зазначити, що перші дві компанії мають іноземне коріння і працюють через відповідні програми. Таку кількість скарг ми не можемо ігнорувати", — говорить він.

Хмельницький повідомив, що така ситуація може говорити про порушення закону "Про захист економічної конкуренції", а також у зловживанні монопольним становищем.

таксі, київ, ціна, скріншот, зростання цін на таксі

Нагадаємо, що 5 квітня, в день введення спецперепусток на столичний транспорт, ціни на таксі різко підвищилися. Маршрут, який до локдауну коштував не більше 200 гривень, подорожчав удвічі, а то й утричі.

Раніше писали, що поліцейські не пускають людей без спецперепусток у громадський транспорт. Патрульні чергують поруч із зупинками і на станціях метро, радячи людям їхати на таксі.

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що видавати спеціальні перепустки будуть тільки співробітникам критично важливих підприємств, таких як лікарні. Разом з цим іменним документом пасажирам необхідно пред'являти посвідчення особи.

Градоначальник також заявив, що автомобільні паркування в Києві будуть безкоштовними до кінця локдауну.