Підприємниця в "червоних" Чернівцях вигнала поліцейських, які прийшли з перевіркою (відео)

Чернівці, поліція, карантин, магазин, фото
Фото: Facebook / Angela Gurina

Власниця магазину одягу вважає, що заборона на роботу в умовах посиленого карантину є порушенням Конституції.

У Чернівцях приватна підприємниця Анжела Гуріна змусила співробітників поліції покинути її магазин, в який вони прийшли з перевіркою. Відповідні матеріали вона опублікувала у Facebook.

На відео двоє людей у поліцейській формі увійшли в магазин, де торгують одягом. Вони сказали авторці відео, що "зафіксували порушення".

У відповідь підприємниця попросила перевіряльників предʼявити службові посвідчення і номерні знаки. Вивчивши їх, вона помітила невідповідність в одному з посвідчень: на ньому було написано "Поліція", але не було слово "Посвідчення".

"Це не посвідчення", — заявила Гуріна. Поліцейський відповів, що "ми не про це говоримо".

Далі підприємниця запитала в правоохоронців, на підставі чого вони прийшли до неї. "Ви розумієте, що не маєте права заходити на приватну територію?" — сказала вона.

Один із поліцейських відповів, що підприємниця не має права працювати.

У відповідь Гуріна процитувала Конституцію України: "Статті 42 та 43 говорять про те, що я маю право працювати. Ви заперечуєте це?".

Коли поліцейські послалися на рішення місцевої влади про карантинні обмеження, підприємниця назвала його незаконним і таким, що суперечить статті 64 Конституції.

"До своїх матерів краще йдіть і говоріть їм, що вони не мають права працювати і годувати свої сімʼї", — додала вона.

Зрештою підприємниця попросила перевіряльників покинути приміщення магазину. "Я зараз викликаю слідчо-оперативну групу… Тому що ви мені заважаєте працювати. Я вам підніму всі суди", — сказала Гуріна. Після цього поліцейські покинули її магазин.

З 1 березня в Чернівецькій області введена "червона" зона карантину. Тому в регіоні серед іншого заборонена робота непродовольчих магазинів.

Нагадаємо, через високу захворюваність на коронавірус у Києві нібито можуть продовжити жорсткий карантин до 10 травня. Як повідомило видання "Букви", посилаючись на власні джерела, мер столиці Віталій Кличко вже нібито готує відповідне розпорядження.

З 20 березня по 9 квітня в Києві діють обмеження "червоної" зони карантину. 30 березня, було ухвалене рішення про заборону продуктових ярмарків на період із 1 квітня. До 5 квітня громадський транспорт міг перевозити до 50% пасажирів від загальної місткості.