Кличко може подати у відставку, якщо йому не вистачає повноважень, — Шмигаль

кличко, Шмигаль, карантин, фото
Фото: КГГА | Кличко і Шмигаль

У разі ефективного контролю протиепідемічних заходів, за словами прем'єра, столиця зможе швидко пройти ковідний пік.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль запропонував меру Києва Віталію Кличку звернутися до президента з пропозицією про призначення нового голови Київської міської державної адміністрації (КМДА), якщо йому недостатньо повноважень для боротьби з коронавірусом.

Голова уряду зазначив, що Київ має більше за інші регіони ресурсів і можливостей, щоб протидіяти поширенню інфекції і захистити людей ефективніше.

"Але якщо в мера Києва, який також є головою міської адміністрації, інша думка ... І він вважає, що повноважень йому недостатньо, щоб ефективно протидіяти COVID у столиці, тоді можемо разом звернутися до президента України з пропозицією про призначення нового голови КМДА", — написав Шмигаль у Facebook.

Прем'єр додав, що в разі ефективного контролю за протиепідемічними заходами, які передбачає "червоний" рівень небезпеки, столиця зможе швидко пройти ковідний пік.

Шмигаль вважає, що саме на цьому повинна сьогодні зосередитися міська влада Києва.

"Уряд завжди прислухається до порад і закликів представників місцевої влади, ми готові до співпраці. Якщо її мета — не політичний піар", — пояснив прем'єр.

Нагадаємо: раніше Кличко закликав Кабінет Міністрів ввести на території всієї країни жорсткий карантин. "Скільки ще людей повинні захворіти, скільки померти, щоб уряд, центральна влада зрозуміла, що потрібні негайні заходи на державному рівні? Інакше, ще й в умовах відсутності масової вакцинації, країну чекає катастрофа", — сказав він.

7 квітня Шмигаль заявив, що в Україні немає необхідності вводити тотальний локдаун.

ЗМІ поширили інформацію про те, що влада Києва може продовжити карантинні обмеження до 10 травня. Кличко прокоментував ці повідомлення, заявивши, що влада може піти на такий крок, якщо динаміка захворюваності COVID-19 буде погіршуватися.