Вперше в історії: поліція, Нацгвардія і лікарі врятували життя 11-річному хлопчикові (відео)

Богдан, дитина, пересадка нирки
Фото: Скріншот | 11-річний Богдан, якому пересадили нирку в Києві

У столичній лікарні "Охматдит" провели посмертну пересадку нирки, доставленою через всю країну. Операція подарувала надію ще тридцяти пацієнтам.

Українські медики і правоохоронці провели масштабну спецоперацію з порятунку 11-річного Богдана, в якого відмовили нирки. Подробиці вони розповіли в сюжеті програми "Вікна-новини".

Електронна система трансплантації визначила, що нирка загиблого донора із Запоріжжя ідеально підходить пацієнту з Києва. Зусиллями поліції, Нацгвардії і лікарів її доставили в столицю, а хірурги провели першу в історії "Охматдиту" посмертну трансплантацію. Це дає шанс ще трьом десяткам маленьких українців, які залежать від гемодіалізу.

"Нирка працює — сеча йде", — заявили хірурги після операції. — "Дитина нарешті потрапить додому".

Після вилучення орган зберігає життєздатність всього кілька годин, тому його взялися доставити літаком Ан-26 Національної гвардії, який вилетів із військової частини в Києві. У Запоріжжі команду зустріли співробітники патрульної поліції, які максимально швидко доставили їх у 5-у міську лікарню, де донорка напередодні померла від інсульту. Лікарі також вилучили нирку, яка відправиться ще одному нужденному українцеві.

Через карантин Богдан не бачив батьків кілька місяців і зустрівся з ними тільки перед операцією. Коли пересадка закінчилася, мама і тато отримали кілька секунд, щоб поглянути на сина — після його відвезли в палату.

Богдан два роки провів у київській лікарні "Охматдит", як й інші діти зі схожим діагнозом, він тричі на тиждень проходив гемодіаліз. Після процедур на його руках здулися величезні шишки, проте пацієнт стійко витримав усі випробування. Лікарі стверджують, що Богдану сильно пощастило з ниркою, а інші пацієнти йому по-доброму заздрять.

Охматдит, Богдан
Богдан із татом перед операцією з пересадки нирки в "Охматдиті"
Фото: Скриншот

Нещодавно в Японії провели першу в світі пересадку легенів від живого донора пацієнту з COVID-19. Здорові тканини жінці передали її чоловік і син.

У Києві провели першу трансплантацію кісткового мозку в комунальній клініці. Успіх довів можливість проводити подібні операції на базі коммнуальних медустанов у майбутньому, потрібно лише розробити механізм фінансування.

Фокус передавав історії трьох пацієнтів, яких врятували завдяки пересадці органів в Україні. Вони розповіли, як живуть після проведених операцій.