Активістів "SaveФОП" затримали біля Кабміну, де знаходився Ентоні Блінкен (відео)

візит Блінкена, затримання, активісти, saveфоп, поліція, кабмін
Фото: PavlovskyNews | Крім лідера руху Сергія Доротича, затримали жінку, яка сильно кричала

За словами журналістів, затримання учасників протесту почалися після того, як лідер "SaveФОП" Сергій Доротич скористався дудкою.

Співробітники поліції затримали лідера руху "SaveФОП" Сергія Доротича та його соратницю під будівлею Кабінету міністрів, де в той момент перебував глава Держдепартаменту США Ентоні Блінкен. Відповідне відео на своєму каналі в Telegram у четвер, 6 травня, опублікував журналіст Андрій Павловський.

На кадрах видно, що затримання було жорстким і представники "SaveФОП" пручалися. Щоб посадити активістів у машину, правоохоронцям довелося застосувати силу. Жінка, яка в цей момент перебувала разом із Доротичем, сильно кричала. Лідера руху поліцейські декілька разів легко вдарили по голові, щоб впихнути його в автомобіль.

На відео чути крики людей, які знаходяться поруч і незадоволені затриманням.

Відео: PavlovskyNews

Автор відео зазначає, що активістів затримали після того, як Доротич почав використовувати дудку, щоб привернути увагу за допомогою сильних звуків.

Власне Коротич раніше в четвер заявляв, що він і його рух проводять узгоджену акцію, але правоохоронці нібито перешкоджають їм у цьому. Також на нього нібито склали адміністративний протокол за порушення карантинних вимог.

У будівлі Кабінету міністрів держсекретар Блінкен зустрічався з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем. На момент публікації матеріалу зустріч завершилася.

Це вже не перша акція, яка відбулася в Києві під час візиту Блінкена. Раніше вранці ошукані вкладники "Аркада" зібралися біля Михайлівської площі в Києві, яку правоохоронці завчасно перекрили через візит держсекретаря в будівлю МЗС України. Пізніше колона приблизно з 30 осіб вирушила під Офіс президента, серед них вже були й підприємці, незадоволені умовами роботи під час карантину.

Кортеж Блінкена вони зустріли на вулиці Лютеранській. Зокрема, представники громадської організації "Конституційно-правовий конгрес" принесли банери, прапори і мегафони, за допомогою яких звернулися до держсекретаря США з проханням посприяти в ослабленні заборон на роботу малого бізнесу, які посилили в період карантину.

Нагадаємо, що Ентоні Блінкен прибув в Україну вночі 6 травня на літаку. З Борисполя до Києва його кортеж із 30 автомобілів супроводжувала поліція. Він уже раніше зустрівся з главою МЗС Дмитром Кулебою. Представник Держдепу заявив, що США підтримуватимуть Україну, поки вона боротиметься з корупцією і розвиватиме інститути державної влади.

Під час зустрічі президента України Володимира Зеленського з держсекретарем США під ОП почалися зіткнення з поліцією. Мітингувальники спробували звернутися до держсекретаря США з проханням вплинути на ослаблення карантинних обмежень для бізнесу.

Зі свого боку, український лідер подякував представнику США за підтримку на найвищому рівні, яка дуже важлива під час конфлікту з РФ.