Фюзеляж літака "Ан-178" для ЗСУ буде готовий до 75-річчя "Антонова" (відео)

збірка літаків для ЗСУ, літаки Антонов
Фото: Скріншот | Фюзеляж Ан-178

Підписаний наприкінці грудня 2020 року контракт із Міноборони, за заявою заступника директора з виробництва, йде за планом.

Держпідприємство "Антонов" планує до 75 року заснування заводу викотити зі стапеля (платформа для збірки) перший фюзеляж Ан-178 на замовлення Міністерства оборони. Про це розповів заступник директора з виробництва Олександр Витушко в програмі "Їжакові зрозуміло".

За словами Витушка, робота зі збірки фюзеляжу йде відповідно до плану. Після складання фюзеляжу, почнеться робота зі стикування крила й оперення борту. Розпочнеться монтаж внутрішніх систем борту.

"30 травня ми святкуватимемо 75 років нашої організації. До цього дня ми викотимо зі стапеля перший фюзеляж для Міністерства оборони — Ан-178", — заявив Витушко.

хід збирання ан-178
Фюзеляж на стапелях Ан-178
Фото: Скриншот

Також заступник директора з виробництва повідомив, що складанням шасі для літаків Ан-178 займається підприємство "Південмаш". Крім цього інші деталі також збираються на українських заводах, що на думку Витушка, дозволяє зберігати і створювати робочі місця.

Відео з тайм-кодом

Ан-178 — середній транспортний літак, призначений для доставки озброєння, військової техніки або особового складу посадковим і парашутним способами. Загальна вантажопідйомність літака — 18 тонн. Швидкість польоту — 825 км/год, а вартість одного борта приблизно 30 млн доларів.

Нагадаємо, 29 грудня 2020 Міноборони підписало контракт на збірку 3 Ан-178 для ВПС України. Поставка літаків очікується до 2023-2024 років. 8 лютого завод "Антонов" заявив про імпортозаміщення російських деталей для виробництва планера Ан-178.