Україна вийшла з третьої хвилі коронавірусу, але МОЗ просить не розслаблятися

Міністр охорони здоров'я України, Максим Степанов, коронавірус, третя хвиля
Фото: moz.gov.ua | Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов

Глава МОЗ зазначив, що на піку хвилі на підтримці киснем перебувало 44 тисячі пацієнтів, хоча ще рік тому Україна могла дозволити собі лише 3,5 тисячі.

Україна вийшла з третьої хвилі коронавірусу. Про це в п'ятницю, 7 травня, заявив у себе на сторінці у Facebook міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Нарешті можу констатувати, що ми вийшли з третьої хвилі пандемії. Від завтра в Україні не залишиться жодного регіону з "червоним" рівнем епідеміологічної небезпеки. Сьогодні відбудеться засідання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і вже завтра виведемо Сумську область", — зазначив глава відомства.

Степанов нагадав, що минулі два місяці були "дуже складними", а як Україна змогла утримати ситуацію під контролем — "тільки нам і Богу відомо".

Міністр зазначив, що найважчими були кінець березня і початок квітня, оскільки було розуміння того, що кисню для забезпечення всієї країни може не вистачити.

"Потужності на Львівському хімічному заводі не витримували і в якийсь момент частина виробничих потужностей зупинилася. При цьому за ніч їх вдалося оновити. Ми весь тиждень у цілодобовому режимі розподіляли кисень по медустановам і не залишили без кисню нікого", — розповів Степанов.

За його словами, одна зі столичних лікарень до пандемії потребувала трьох тонн кисню на місяць, а під час третьої хвилі — 5,5 тонн на добу. На піку третьої хвилі, продовжив він, 44 тисячі пацієнтів у лікарнях перебували на кисневій терапії, хоча ще рік назад потужності України становили лише 3,5 тисячі ліжок.

Зі свого боку, головний санлікар України Максим Степанов заявив, що адаптивний карантин в нашій країні продовжує працювати, на її території діють обмеження, встановлені для "жовтого" рівня епідеміологічної небезпеки.

Нагадаємо, Денис Шмигаль під час прес-конференції, присвяченій року його роботи на посаді прем'єр-міністра, 5 березня заявив, що в Україні почалася третя хвиля коронавірусу.

Про проходження піку третьої хвилі COVID-19 глава МОЗ Степанов заявив 19 квітня. При цьому головний санлікар країни Віктор Ляшко заявляв, що українцям варто готуватися до можливої четвертої хвилі коронавірусу, яка очікується восени.

Примітно, що, за словами деяких журналістів, главу МОЗ Степанова відправлять у відставку до літа, і це питання вже нібито вирішене.