МОН рекомендує відправити школярів на канікули вже 18 жовтня

школярі, Україна, коронавірус
Фото: Medium

Глава МОЗ Віктор Ляшко запевняє, що за допомогою перенесення канікул на більш ранню дату вдасться стримати епідемію. Міністр не зміг сказати, скільки триватимуть такі канікули.

Related video

Національна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) пропонує Міністерству освіти та науки почати осінні канікули для школярів не 25-го, а 18 жовтня. Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Це дозволить нам стримати в певних відсотках активний епідпроцес, який сьогодні зафіксований на території нашої держави", — вважає міністр.

Ляшко поки не знає, скільки днів триватимуть осінні канікули. За його словами, це залежить від того, якою буде епідситуація. Можливий варіант, коли канікули будуть рекомендувати продовжити. У той же час якщо динаміка буде позитивною, будуть ухвалені інші рішення.

"Питання в тому, що навчальний процес пов'язаний із збільшеною кількістю контактів серед дорослого населення", — зазначив глава МОЗ.

За словами Ляшка, зазвичай канікули або призупинення навчального процесу призводять до зниження захворюваності на 15% уже через п'ять днів після ухвалення відповідного рішення.

Міністерство охорони здоров'я повідомляє, що станом на 12 жовтня в Україні зафіксовано 16 309 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей — 1 588, медпрацівників — 288). Також за минулу добу госпіталізовано 4 901 особи, при цьому одужали 6 462 людини. 471 людина померла.

Як раніше писав Фокус, згідно з даними Єдиної системи охорони здоров'я, 98,3% пацієнтів старше 60 років, які померли від коронавірусу, не були вакциновані. Також повний курс щеплень від COVID-19 не отримали 97% госпіталізованих із цієї вікової групи.

Нагадаємо, що з 15 жовтня на території Херсонської області встановлюється "червоний" рівень епідемічної небезпеки. До переходу в цю зону близькі ще Харківська та Запорізька області.