Розвідувальний і ударний дрон-камікадзе: українська компанія представила систему БПЛА (фото)

нові безпілотники
Фото: Defence Express

Безпілотник PD-2 вже включений у план закупівель Міноборони, при цьому дрон-камікадзе RAM II можна використовувати повторно, якщо він не буде знищений у ході операції.

Українська приватна компанія UkrspecSystems показала нову систему БПЛА, що складається з ударного дрона-камікадзе і розвідувального варіанту із сучасною системою управління. Про це повідомляє Defense Express.

У межах круглого столу "Тактичні оборонні системи, які невідкладно потрібні армії", був представлений безпілотний комплекс як частина розвідувально-ударної системи. Нова система складається з:

  • розвідувального БПЛА PD-2
  • дрона-камікадзе RAM II
  • системи управління "Термінал"

Розвідувальний дрон PD-2

PD-2 — це розвідувальний БПЛА, який здатний перебувати в повітрі до 10 годин з підйомом на висоту до 3 км. Безпілотник має ряд датчиків і камер, розроблених в Україні, які дозволяють отримати чітку і стабільну картинку зображення.

pd-2
PD-2
Фото: Defence Express

За словами технічного керівника компанії Сергія Данилюка, Міноборони включило БПЛА в план закупівель, однак, про точну кількість одиниць він говорити не став.

Дрон-камікадзе RAM II

Важливо
Черговий дрон або революція в БПЛА? Чого чекати від нового Bayraktar із двигунами "Мотор-Січ"

Дрон-камікадзе вперше був показаний на виставці озброєння "Зброя та безпека-2021". Він здатний нести на борту 4 кг вибухівки та запускається зі спеціальної міні-катапульти. Безпілотник обладнаний камерою з десятикратним збільшенням, що дозволяє виявляти об'єкти на землі. Знищити їх можна буде снарядами з осколковою, термобаричною або кумулятивною бойовою частиною. Радіус застосування — 30 км.

RAM II на виставці озброєння "Зброя та безпека"
RAM II на виставці озброєння "Зброя та безпека"
Фото: Defence Express

При цьому його можна буде повторно використовувати до 10 разів, якщо його не знищать під час виконання операції.

ПЗ "Термінал"

Повідомляється, що "Термінал" уже пройшов попередні випробування в ЗСУ і може використовуватися разом з "Кропивою", яка використовується в Збройних силах. Система дозволяє управляти цими безпілотниками в режимі "онлайн".

Нагадаємо, американська компанія показала безпілотний вертоліт з новим компонуванням. Також був показаний проєкт стелс-безпілотника "Син Ареса", який буде переміщатися зі швидкістю до 950 км/год.