Для відстоювання позицій: Франція повернула свого посла до Австралії

повернення посла франції
Фото: Euronews | Глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан закликав повернутися посла в Австралію

Австралія після створення AUKUS відмовилася від контракту з Францією на виробництво дизельних підводних човнів на 40 млрд доларів, що і стало причиною відкликання посла.

Related video

Франція після відмови Австралії від контракту на виробництво підводних човнів вирішила повернути до Канберри свого посла. Про це повідомляє Reuters.

"Я попросив нашого посла повернутися до Канберри з двома місіями, щоб допомогти перевизначити умови наших відносин з Австралією в майбутньому, а також відстоювати наші інтереси в конкретній реалізації австралійського рішення про припинення програми майбутніх підводних човнів", — заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів ле Дріан.

Важливо
Bayraktar TB2: підкорювач Карабаху

У Франції розглядали Австралію як основного партнера в Індо-тихоокеанському регіоні, тому угода AUKUS і подальша відмова від програми будівництва підводних човнів на $40 млрд стали справжнім "ударом у спину". Французький уряд, за словами Ле Дріана, повністю переглянув двосторонні відносини з Австралією.

В Австралії заявляли, що вони жалкують про відкликання посла. Вони цінують відносини з Францією і хочуть продовжувати взаємодіяти з Парижем щодо безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Нагадаємо, 15 вересня США, Великобританія та Австралія створили об'єднання, яке протистоятиме Китаю в регіоні. Австралія отримає атомні підводні човни, які "повинні вирішити одну велику проблему".

Франція вперше в історії відкликала послів з Австралії та США у відповідь на відмову від 40-мільярдного контракту.