Облетіла Землю на низькій орбіті: Китай провів секретні випробування "гіперзвукової "Сатани"

Китай провів секретні випробування гіперзвукової ракети, здатної нести ядерну зброю — FT
Ілюстративне фото. Китай провів секретні випробування гіперзвукової ракети, здатної нести ядерну зброю — FT

Financial Times повідомляє, що ракета не влучила в ціль, але сильно здивувала Пентагон, який недооцінював прогрес Пекіна в розвитку стратегічної зброї.

Related video

У суботу, 16 жовтня, Китай провів секретні випробування нової гіперзвукової ракети, здатної нести ядерну зброю. За інформацією відразу ряду джерел видання The Financial Times, пристрій облетів Землю на низькій орбіті, а потім попрямував до цілі, "продемонструвавши передові космічні можливості, які застали зненацька розвідку США".

Троє інформаторів журналістів заявили, що ракета відхилилася від цілі більш ніж на 32 кілометри, проте двоє підкреслили, що ці випробування свідчать про вражаючий прогрес Китаю у сфері гіперзвукової зброї, який значно перевершив очікування американської сторони.

За словами джерел, гіперзвуковий апарат несла ракета Long March, про запуски якої Пекін зазвичай оголошує.

Представник Пентагону Джон Кірбі заявив, що не коментуватиме цю інформацію, але підкреслив, що Вашингтон стурбований військовими можливостями Китаю, які той продовжує розвивати, тим самим збільшуючи напруженість в регіоні та за його межами.

Гіперзвукові ракети здатні розвивати швидкість, яка в п'ять разів перевищує швидкість звуку. Однак якщо балістичні пристрої злітають в космос по дузі, щоб уразити ціль, то гіперзвукові летять низько в атмосфері, що потенційно дозволяє досягти цілі швидше. Розробкою гіперзвукових технологій займаються Китай, США, Росія і ще як мінімум п'ять інших країн.

Це може означати, що в майбутньому Китай зможе уражати гіперзвуковими ракетами, що летять через Південну півкулю. Вперше таку можливість отримав радянський міжконтинентальний балістичний ракетний комплекс третього покоління Р-36 (за класифікацією НАТО — "Сатана"), що знаходиться на бойовому чергуванні у РФ. Його небезпека пояснювалася тим, що найбільш щільна система протиракетної оборони США розташована на півночі, захищаючи країну від ракет, які летять через Північну півкулю.

Нагадаємо, на початку жовтня у РФ вперше запустили гіперзвукову ракету "Циркон" з атомного підводного човна. Вона здатна летіти на швидкості до 10 200 км/ч. Максимальна дальність польоту "циркону" — близько 1 000 км. На поточний момент було проведено як мінімум 9 тестових запусків ракети.

Нещодавно компанія Lockheed Martin відкрила в США завод, на якому будуть виготовлятися гіперзвукові ракети AGM-183A. 7 квітня було проведено перший її тесовий пуск, який завершився провалом. Другий тестовий пуск в липні також завершився невдачею. Двигун ракети не запустився після її скидання з літака-носія.