На американський авіаносець George HW Bush прибув безпілотник для завершення випробувань (відео)

випробування безпілотного дозаправника
Фото: Скріншот | Дозаправник MQ-25

Безпілотний дозаправник дійшов до фінального етапу випробувань, який стане частиною Повітряного крила майбутнього.

Related video

На борт авіаносця USS George HW Bush (CVN-77) прибув безпілотний заправник Військово-морських сил США MQ-25. Про це повідомляє Defense Brief.

Безпілотник створювався компанією Boeing. На борту авіаносця він проходитиме перший випробувальний політ. Це буде останнім етапом у серії випробувань MQ-25. Його основною метою стане дозаправка літаків у повітрі, а також спостереження і розвідка навколишнього оточення.

Важливо
Забутий хижий птах: унікальний стелс-винищувач компанії Boeing

Безпілотний заправник стане частиною Повітряного крила майбутнього — поєднання літаків четвертого та п'ятого покоління, БПЛА й інших зразків озброєння. MQ-25 повинен значно збільшити дальність ураження і маневреність літаків.

Військово-морські сили США замовили сім MQ-25, але надалі можуть докупити ще 63.

Розробкою MQ-25 займається компанія Boeing. Вартість програми складає 800 млн доларів. Перший політ прототипу відбувся у 2019 році. Його створили в межах програми CBARS — система дозаправки в повітрі авіаносного базування.

Нагадаємо, 15 вересня винищувач F-35 уперше дозаправили за допомогою безпілотника MQ-25. Дозаправкою керував оператор із наземної станції, а власне операція проходила на висоті трьох кілометрів.

Також повідомлялося, що американські БПЛА Global Hawk почнуть використовувати для тестування гіперзвукової зброї.