Із дна Середземного моря підняли уламки британського винищувача F-35

падіння f-35
Фото: скриншот | Момент падіння винищувача в морі

У Великій Британії побоювалися, що Росія може отримати доступ до літака першими й отримати стелс-технології, тому було створено міжнародну операцію для підняття F-35.

Related video

Міністерство оборони Великобританії відрапортувало про успішне підняття уламків винищувача F-35, який викотився з авіаносця HMS Queen Elizabeth. Про це повідомляє The Sun.

Уламки винищувача за 100 млн фунтів вдалося підняти з дна Середземного моря. Він був на глибині півтора кілометра. Для підняття літака залучили цілу міжнародну місію разом із США, Італією й Іспанією. У Британії побоювалися, що технології непомітності винищувача могли потрапити до рук Росії. У Москви були сили та засоби для того, щоб дістатися місця падіння літака першими.

"Операції щодо повернення британського F-35B до Середземного моря успішно завершено", — відрапортували в Міноборони Британії.

Важливо
Полювання на унікальну технологію. Чи шукатиме Росія втрачений стелс-літак F-35B

За інформацією джерел в оборонному відомстві, на пошуки місця аварії пішло два тижні, і ще тиждень був потрібний для підняття винищувача з дна. Тому тепер, як заявили офіційні особи, немає жодної небезпеки компрометації технологій літака.

Уламки літака будуть доставлені в один із союзних портів, перш ніж їх направлять до Великобританії.

Через падіння винищувача в складі Королівських ВПС залишилося 23 винищувачі 5 покоління F-35.

Момент аварії

Нагадаємо, 30 листопада до мережі потрапило відео падіння винищувача F-35 за 100 млн фунтів.

Фокус повідомляв, що Фінляндія може стати найбільшим покупцем винищувачів F-35, закупивши 65 літаків.