Готується стріляти біля Маріуполя та Бердянська. Росія перекрила більшу частину Азовського моря

азовське море, азовське море карта, кораблі РФ, Росія, керченська протока
Фото: ria.ru | Судноплавство в Азовському морі обмежене

Частина закритих Росією районів розташована за 6 км від берегів України. Ближче за всіх – коса Бірючий острів і Маріуполь.

Related video

Росія до 10 грудня перекрила близько 70% акваторії Азовського моря. Такі дані повідомила пресслужба Військово-морських сил України.

Командування РФ розмістило навігаційні попередження про обмеження судноплавства через проведення артилерійських стрільб біля Маріуполя, Бердянська та Генічеська.

Повідомлення пресслужби ВМС ЗС України про стрільби, які Росія проводить в Азовському морі

Російська Федерація оголосила такі навігаційні попередження:

  • 602A в районі коси Бірючий острів;
  • 602B біля коси Обіточна;
  • 602C у районі Маріуполя.

На карті ВМС видно, що деякі закриті райони Азовського моря розташовані за 4 милі (6,4 кілометри) від берегів України. Найближче до них розташовані коса Бірючий острів і Маріуполь.

карта ВМС, військова карта, рух кораблів, схема Азовське море, карта Азовського моря Fullscreen
Росія систематично перекриває Азовське море

Аналогічне перекриття деяких районів Азовського моря Росія проводить систематично, що перешкоджає вільному судноплавству в Азовському морі, наголосили у ВМС.

"Оголошення навігаційних попереджень Російською Федерацією в Азовському морі в безпосередній близькості від пунктів базування українських ВМС і цивільних портів є відкритою провокацією. Подібні дії агресора ще раз демонструють спроби РФ перетворити Азовське море на своє внутрішнє "озеро", — робить висновок українське морське командування.

Нагадаємо, що вчора російська ФСБ заявила про рух українського корабля "Донбас" у бік Керченської протоки з відмовою вимог щодо зміни курсу. При цьому пошуково-рятувальне судно не було обладнане зброєю. Через цю ситуацію в Керченській протоці утворився затор із десятків кораблів.

У Кремлі назвали цей інцидент "провокацією, яка загрожує серйозними наслідками".

Фокус писав про те, що в листопаді 2018 року росіяни захопили три українські кораблі "Гюрза-М" і буксир "Яни Капу" під час їхнього планового переходу з порту Одеси до Маріуполя.