Інтервенція буде дуже складною: Міноборони Тайваню про вторгнення Китаю

інтервенція китаю та тайваню
Фото: CCTV

Тайванські військові зможуть порушити лінії оборони китайської армії, що проходять через Тайванську протоку.

Related video

Китайське вторгнення на Тайвань із захопленням портів та аеропортів буде складно реалізувати через проблеми з висадкою та постачанням військ. Про це повідомляє Reuters із посиланням на Міноборони Тайваню.

У звіті для законодавців Міністерство оборони Тайваню заявило, що транспортні можливості Китаю нині обмежені. НВАК не зможе висадити всі свої сили за один раз, і їм доведеться покладатися на "нестандартні" рішення, які вимагатимуть транспортні літаки та аеропорти.

"Військові рішуче захищають порти та аеропорти, і їх непросто зайняти найближчим часом. Десантні операції будуть пов'язані з надзвичайно високими ризиками", — зазначається у звіті Міноборони.

Китайські військові зіштовхнуться з проблемами постачання десанту провіантом, медикаментами та озброєнням через Тайванську протоку. У цьому Тайвань має можливість перекривати постачання китайських військових, серйозно знижуючи бойову ефективність та витривалість.

Паралельно з цим китайському уряду потрібно буде зберегти частину сил у резерві, щоб не допустити приєднання будь-яких іноземних сил для допомоги Тайваню з боку проблемних ситуацій на кордоні з Індією та Південнокитайським морем.

Нагадаємо, 10 грудня Нікарагуа заявила про розрив офіційних відносин з Тайванем для принципу "єдиного Китаю". Під час саміту Байдена із Сі Цзіньпіном американський президент заявив, що США не підтримують прагнення Тайваню до незалежності. Нещодавно китайські ВПС відпрацювали блокаду Тайваню бомбардувальниками.