Командуватиме військами "миротворців" у Казахстані генерал, який воював проти України (фото)

хто очолив сили одкб
Фото: apa.az | Андрій Сердюков діяв на Донбасі під псевдо "Сєдов"

Андрій Сердюков брав участь в окупації Криму, а також очолював російсько-окупаційні формування на Донбасі.

Related video

Командувати "миротворчими" силами ОДКБ у Казахстані призначили генерала-полковника Андрія Сердюкова. Про це повідомляє Інтерфакс.

Генерал-полковник очолює Повітряно-десантні війська Росії. За словами Сердюкова, місія у Казахстані буде обмежена у часі. Вже зараз російські десантники взяли під контроль аеропорт в Алмати та консульство РФ.

Усі військові з РФ пройшли спецпідготовку та мають реальний бойовий досвід, стверджує командувач.

При цьому 2015 року голова СБУ Анатолій Грицак заявляв, що Андрій Сердюков командував російсько-окупаційними військами на Донбасі. На той момент він очолював штаб Південного військового округу РФ. Сердюков діяв під псевдо "Сєдов".

хто очолив командування одкб Fullscreen
Російські генерали на Донбасі

Також російський генерал брав участь в окупації Криму у 2014 році. З 2016 року став очолювати Повітряно-десантні війська. Брав участь у першій та другій Чеченській війні, а також у Сирії.

Нагадаємо, Росія перекидає бронетехніку до Казахстану. Своїх військових відправить також Таджикистан та Вірменія. Президент Казахстану попросив ОДКБ про допомогу у відповідь на акції протестів у країні. Кремль перекинув у Казахстан військових, котрі воювали проти України.

"Миротворчий" контингент, за словами генсека ОДКБ, має право відкривати вогонь, якщо буде вчинено напад на них.