"Жест доброї волі": в Путіна пояснили виведення військ РФ із Київської області

військові, військові Росії, російські військові, армія Росії, окупанти
Фото: Delfi | НАТО попередило, що РФ перегруповує, а не відводить війська

Прессекретар Кремля зазначив, що рішення про виведення російських сил ухвалював особисто президент Володимир Путін. Москва все ж таки хоче, щоб Володимир Зеленський погодився на умови ворога.

Related video

У Кремлі назвали виведення російських окупантів із Київської області "жестом доброї волі". Про це заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков в інтерв'ю французькому телеканалу LCI.

Такий жест, за словами Пєскова, допоможе створити умови для російсько-українських переговорів, під час яких можливі серйозні рішення. Він наголосив, що рішення про виведення військ приймав особисто російський президент Володимир Путін.

"Щоб створити сприятливі умови для переговорів, ми хотіли зробити жест доброї волі. Якщо йдуть переговори делегацій РФ та України, то має бути зустріч Путіна та (президента України) Володимира Зеленського", — сказав Пєсков.

Москва під час переговорів, на думку прессекретаря Кремля, хоче закінчити війну в Україні та зацікавлена в тому, щоб Зеленський погодився на умови ворога.

Прессекретар Путіна в інтерв'ю французьким журналістам також спростував причетність ЗС РФ до різанини в Бучі.

Буча, геноцид у бучі, вбивства в бучі Fullscreen
Україна та західні союзники називають вбивства в Бучі геноцидом українців

Він назвав фотографії вбитих мирних жителів міста "результатом зрежисованого фальшування".

"Російська армія не завдає ударів по мирних жителях, не обстрілює будинки та житла", — резюмував Пєсков.

Нагадаємо, що міністерство оборони Росії 29 березня вирішило "кардинально" скоротити військову активність на Київському та Чернігівському напрямах. Такий крок окупанти прийняли через "підвищення взаємодовіри сторін та переходу переговорів у практичну площину".

Британська газета Financial Times цього ж дня писала, що Росія перестала вимагати від України "демілітаризації" та "денацифікації".

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що РФ не відводить війська, а лише перегруповує їх, готуючи наступ на Донбас.