Турецький безпілотник Kizilelma вперше вийшов на злітну смугу (відео)

турецький безпілотник, випробування kizilelma, турецький бпла, бпла kizilelma, kizilelma
Kizilelma — це надзвуковий БПЛА з можливістю встановлення українських двигунів

Завдяки успішній серії випробувань, у Baykar сподіваються підняти в небо найновіший БПЛА до кінця 2022 замість початку 2023.

Related video

Турецька компанія Baykar вперше провела тестове кермування на злітній смузі безпілотника Kizilelma. Про це повідомляє SavunmaSanayiST.

Новий безпілотник готують до першого польоту, який має відбутися у 2023 році. В аеропорту Чорлу пройшов один із фінальних етапів. Безпілотник Kizilelma вивели на злітну смугу для перевірки роботи основних систем — паливної, гальмівної, керування, двигунів та інших. БПЛА пройшов випробування успішно.

Зазначається, що у Baykar спочатку планували провести перший тестовий політ на початку наступного року, проте тепер у компанії планують його здійснити найближчими тижнями цього року. Точна дата польоту залежатиме від погодних умов.

Випробування турецького безпілотника Kizilema

Kizilelma — це реактивний надзвуковий палубний безпілотник, до якого постачаються українські або турецький двигуни. Розробляється у рамках програми MIUS. Існує два варіанти БПЛА — MIUS A з українським двигуном від "Мотор Січ" АІ-25ТЛТ. Його швидкість буде близькою до надзвукової. Варіант MIUS B можуть оснащувати як українським АІ-322Ф від "Івченко-Прогрес", так і турецьким TEI TF-6000. Обидва двигуни забезпечать надзвукову швидкість.

випробування kizilelma, турецький безпілотник, випробування kizilelma, турецький бпла, бпла kizilelma, kizilelma Fullscreen
Тестове випробування реактивного двигуна успішно завершили у вересні

Заявлені характеристики БПЛА Kizilelma

  • робоча висота польоту — 12 км
  • злітна маса — 5500 кг
  • корисне навантаження — 1500 кг
  • вантажність для боєприпасів — 1000 кг

Нагадаємо, на українському заводі Baykar вироблятимуть БПЛА Kizilelma, а також бестселер Bayraktar TB2. Підприємство займатиме 30 тисяч квадратних метрів.

Наприкінці серпня Baykar завершили складання другого прототипу ударного БПЛА Kizilelma. Проєкт БПЛА було представлено 4 серпня 2021 року.