"Може тривати роками": РФ продовжать штурмувати Бахмут поки у них є ресурси, — аналітик

Наступ російських військ на Бахмут
Російські війська

Військовий експерт Том Купер зазначив, що російські солдати погано підготовлені, а до ЗСУ щомісяця приєднуються 12-15 тисяч добре навчених бійців. Саме завдяки цьому українська армія утримує місто.

Related video

Австрійський військовий аналітик Том Купер вважає, що Росія може намагатися захопити Бахмут на Донеччині роками. Російських військових відправлятимуть на цей напрямок поки що будуть ресурси. Таку думку він висловив в інтерв'ю українському виданню "Суспільне".

"Це може тривати роками. Поки Путін або його посіпаки мобілізуватимуть тисячі резервістів, поки російське керівництво може дати бодай якусь зброю та амуніцію військовим, їх туди відправлятимуть", — сказав аналітик.

Том Купер також зазначив, що тоді, коли російські солдати погано підготовлені, до Збройних сил України щомісяця приєднуються 12-15 тисяч добре навчених бійців. Саме завдяки цьому українська армія тримає Бахмут.

"Це і є якісна різниця між військами. Саме завдяки цьому ЗСУ утримують Бахмут. Росіяни набирають тисячі нових мобілізованих і втрачають тисячі, прагнучи досягти хоча б успіху", — вважає він.

Ситуація на Кінбурнській косі

Аналітик пояснив, що звільнення Кінбурнської коси, яка належить до Миколаївської області, є дуже важливим завданням для ЗСУ.

"Кінбурнський півострів прилягає до східної течії Дніпра. Це означає, що морський рух залежить від того, хто контролює Кінбурнський півострів", — сказав Купер.

Він також додав, що ЗС РФ може перенести озброєння в цей район для обстрілів Миколаєва та Одеси.

Нагадаємо, 28 листопада в Інституті вивчення війни розповіли, що ЗСУ можуть звільнити Кінбурнську косу та розпочати наступ на лівобережну частину Херсонської області.

Раніше, 18 листопада, в британській розвідці розповіли, що ЗС РФ укомлектовують і проводять перегрупування частин, виведених з Херсона. Окупантів перекинуть для розширення наступу на Бахмут.