У Єврокомісії розповіли про зміст дев'ятого пакету санкцій проти Росії (відео)

Урсула фон дер Ляйєн, ЄС, Європейська комісія, санкції, РФ, війна в Україні
Фото: euroradio.fm | Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн

У ЄС мають намір ускладнити отримання Росією безпілотників, а також наклали обмеження на російські банки, промисловість та майже 200 фізичних осіб.

Related video

Дев'ятий пакет санкцій ЄС посилить тиск на Російську Федерацію. Про це повідомила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн на своїй сторінці у Twitter.

Політик повідомила, що в рамках нового пакету санкцій буде обмежено роботу з ще трьома російськими банками. Крім того, санкції торкнуться приблизно 200 людей, серед яких російські військовослужбовці, міністри, губернатори, представники оборонної промисловості РФ, депутати Держдуми і Ради Федерації.

За словами Урсули фон дер Ляйєн, частина згаданих осіб тим чи іншим чином причетна до масованих обстрілів української критичної інфраструктури, примусової депортації українських дітей на територію РФ, а також до присвоєння Росією врожаю з окупованих українських територій.

Анонс дев'ятого пакета санкцій проти РФ

Ще у ЄС наклали повну заборону на транзакції Російського банку розвитку регіонів. Крім того, новий пакет санкцій передбачає блокування чотирьох російських телеканалів.

Обмеження торкнулися експорту товарів подвійного призначення, які можуть бути використані у війні проти України. До них належать деякі хімічні компоненти, нервово-паралітичні речовини, електроніка, програмний софт.

У Єврокомісії також запровадили заборону на прямий експорт до Російської Федерації та Ірану моторів, які можуть використовуватися для дронів-камікадзе.

Додаткові обмеження торкнулися гірничодобувного сектора Росії. У ЄС заборонили інвестиції у цю галузь російської промисловості.

Раніше Фокус повідомляв, що у Раді національної безпеки та оборони України мають намір запровадити санкції проти 2 тисяч російських пропагандистів. До списку санкцій потрапили діячі культури, блогери, журналісти, а також власники медіаресурсів, які розпалювали ненависть до українців.

Ще ми писали, що в Європейському союзі хочуть запровадити санкції проти родичів Рамзана Кадирова. Обмеження мають намір накласти на дочок глави Чечні, а також на його двоюрідного брата.