"Генштабу потрібні люди, план ще не виконали", — Резніков про мобілізацію в Україні

військові всу, всу, служба в всу, потреби в всу, війна всу
Фото: УНІАН | У Генштабі знають точну кількість водіїв, стрільців, операторів, артилеристів, танкістів та снайперів

Військкомати отримують від Генерального штабу ЗСУ плани щодо забезпечення армії фахівцями. Процес мобілізації скоро перетвориться на "цифровізований продукт", заявив міністр оборони Олексій Резніков.

Related video

Мобілізаційний план, оголошений на початку воєнного стану в Україні, ще навіть не завершено. Про це повідомив 6 березня в інтерв'ю LIGA.net міністр оборони Олексій Рєзніков.

"Ми рухаємося в цьому плані. У нас не так, як у Росії — давайте другу, третю і четверту хвилі. Все йде під контролем Генерального штабу, який чекає потребу в людях", — заявив міністр.

Про мобілізаційні потреби Резніков говорить із 48-ї хвилини

Резніков зазначив, що в Генштабі точно знають потрібну кількість водіїв, стрільців, операторів, артилеристів, танкістів та снайперів. Генштаб ставить завдання українським військкоматам – план та категорії фахівців, додав міністр.

"Територіальні центри комплектації — це структурні підрозділи Сухопутних військ ЗСУ, над ними є [вище] командування", — нагадав чиновник.

Міноборони, за його словами, у процесі мобілізації веде контроль і бажає перетворити "паперову суміш на цифровий продукт".

"У нас є цей продукт, він розроблений. Ми просто не встигли до кінця ввести. Це буде один із викликів Віталія Дейнеги (український волонтер, ексглава благодійного фонду "Повернись живим"). Став заступником міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації 21 лютого, — ред.)", — заявив він.

Резніков наголосив на проблемі питання лідерства в армії, які актуальні і в інших країнах.

"Саме сержанти — це кістяк армії. Ми майже 30 років жили в парадигмі, що на нас ніхто не нападе, для багатьох вишів військова кафедра була формальністю. Армія — це зріз суспільства, там є лідери та підлеглі", — резюмував Резніков.

Міністр упевнений, що після перемоги над російськими окупантами потрібно змінювати культурну та правову парадигму військової підготовки, оскільки Росія "нікуди не подінеться і не полетить у космос".

"Все одно вони залишаться нашими сусідами, які мріятимуть про реванш. Єдиний успіх неможливості повторення такого вторгнення — потужна армія, сектор сил безпеки та оборони та зрозуміла концепція резервістської армії. Так живе Швейцарія. Культура військової професії має стати трендом", — підсумував глава Міноборони. .

Зазначимо, у Росії могли мобілізувати на війну в Україні понад 500 тисяч людей.

У Кабміні 28 лютого наводили статистику загиблих на фронті українських чиновників. До кінця 2022 року в боях брало участь 3 637 державних службовців, 108 з них загинули. Понад 200 людей вважаються зниклими безвісти, а 80 отримали поранення.

За даними соцопитування компанії Active Group, майже 30% українців знайомі з випадками відправлення до зони бойових дій, мобілізованих без нормальної підготовки.