"Україна повинна палати і вити виттям": пропагандисти з РФ відреагували на загибель Владлена Татарського

Владлен Татарський, військкор Владлен Татарський, Владлен Татарський вбивство
Фото: Telegram | У вбивстві Татарського звинуватили українські спецслужби та Фонд Навального

Представники росЗМІ, письменники та активісти близько до серця сприйняли загибель військкора Владлена Татарського (Максима Фоміна). Більшість у звичній манері розпалювали ненависть до українців, закликаючи до терору та вбивств. Фокус зібрав найяскравіші реакції на ліквідацію росіянина.

Related video

Головна редакторка російського пропагандистського телеканалу RT Маргарита Сімоньян згадала, що Владлена Татарського засудили в Україні до позбавлення волі. У 2011 році йому присудили до 12 років ув'язнення за збройне пограбування банку. У 2014 році під час вторгнення військ Росії на Донбас Татарський втік із в'язниці та приєднався до бойовиків "ДНР".

"Ну, що? Забудемо? Пробачимо?" — багатозначно спитала вона.

Далі Симоньян зробила репост посту з каналу vasyunin z online, де розписуються фрагменти біографії військкора.

"Владлен Татарський, який народився в Макіївці та вступив до ополчення, як і десятки тисяч інших людей Донбасу, був засуджений київською владою до в'язниці, тортур і принижень. Саме за Владлена Татарського РФ 8 років валялася в ногах у київської влади з благаннями пробачити … Не можна не зазначити ненависть і до Владлена, і до десятків тисяч інших людей Донбасу — релоковані плазуни по-особливому повинні ненавидіти тих, хто плазувати відмовився", — йдеться в публікації.

Fullscreen

Телеведуча та керуюча директорка "Газпром-медіа" Тіна Канделакі запитує, коли країна почне відповідати?

"Безпека лідерів громадської думки нульова. Ритуальні вбивства стають традицією. У терористів є світло, вода, працюють залізниці, ресторани, інтернет, керівники вбивць їздять із телекамерами по країні", — зазначила вона.

Fullscreen

Не залишився осторонь і російський філософ Олександр Дугін. Багато років він просував ідею знищення України як держави та врешті-решт втратив дочку Дар'ю 20 серпня минулого року через підрив автомобіля.

Ідеолог "російського" світу називає Татарського "героєм і справжнім воїном Христовим".

"Хто герой, той правий у всьому — був, є і буде. Станьте героями, тоді ваша правота буде доведена. А поки намагайтеся бути скромнішими. Будь-який плювок у загиблого героя — образа батьківщини. Ніякого права говорити все, що завгодно, ніхто нікому не давав. Говоріть і пишіть тільки в тому випадку, якщо готові заплатити за слова життям. Як Владлен Татарський. Або деякий час — хоча б поки остигає тіло істинного воїна Христового — просто зберігайте ввічливе мовчання", — зазначив він.

Fullscreen

Антон Красовський, який закликав вбивати українських дітей, вважає, що Татарського вбили нібито "українські терористи".

"Татарського вбили в центрі Петербурга. Вбили українські терористи. Вони по всій країні нашій очевидно. І вбиватимуть і підриватимуть. Ми не воюємо з українським народом. І українську мову вчимо скрізь", — додав він.

Fullscreen

Російський активіст та блогер Ілля Янсен закликав до "терору, якого не бачив світ".

"Потрібно, щоб будь-який заукраїнець у РФ боявся вийти з кімнати. Україна повинна в цей момент горіти та вити виттям сотень і тисяч вдів у тилу. Повинно горіти все, що ще не горить. Повинно бути знищено все, що ще ціле. Потрібно, щоб боялися вони, а не ми", — зазначив пропагандист.

Fullscreen

Його товариш Олексій Живов пообіцяв "почати здирати шкіру живцем".

"Ви думаєте тв**ри, якщо ви вб'єте одного з нас, двох, трьох, щось зміниться? Зміниться тільки те, що ми почнемо з вас шкіру здирати живцем. Клянуся, ми закінчимо в Києві, а наші вороги будуть бовтатися на стовпах", — написав активіст.

Fullscreen

А публіцист Єгор Холмогоров упевнений, що життя в Києві та інших українських містах "має перетворитися на пекло".

"Уже кожному очевидно, що жодних "етичних обмежень" тут немає… Ми навіть вигадати не зможемо те, що вони роблять щодня. І не треба нічого вигадувати. Просто щодня нагадуйте їм про те, що йде війна, а не веселе цькування русні. Вони забули", — повідомив Холмогоров.

Fullscreen

Нагадаємо, що 2 квітня у кафе "Street food bar" в Санкт-Петербурзі пролунав вибух. Загинув російський військкор Татарський, який організував у закладі творчий вечір.

Російські силовики підозрюють в організації вибуху Дар'ю Трепову, її затримали 3 квітня. Дівчина стверджує, що її підставили. РосЗМІ писали, що у батьків Трепової великі борги за комунальні послуги.

Національний антитерористичний комітет РФ звинувачував у вбивстві Татарського українські спецслужби та Фонд боротьби з корупцією опозиціонера Олексія Навального.