Ігнат розкрив деталі навчання пілотів ЗСУ на західних винищувачах: списки сформовані

Юрій Ігнат, винищувачі, українські пілоти, льотчики, ЗСУ, тренування, бойова авіація, Повітряні сили ЗСУ
Фото: Facebook / 831 бригада тактичної авіаціїї/ 831s tactical aviation brigade | У ПС ЗСУ розповіли, як пілоти навчатимуться на західних винищувачах (ілюстративне зображення)

За словами спікера ПС ЗСУ, зараз практично неможливо залучити до тренувань велику кількість льотчиків. У першій хвилі буде кілька десятків найдосвідченіших бійців.

Related video

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що українські пілоти їздитимуть вчитися літати на західних винищувачах хвилями, перший список уже був сформований. Про це він розповів у ефірі телемарафону 4 червня.

За його словами, практично неможливо залучити велику кількість пілотів до навчань, оскільки комусь потрібно залишитися в Україні та продовжити боротьбу із супротивником через високу інтенсивність роботи.

"Треба воювати тут, але й треба вчитися там. Тому на такій ротаційній основі будуть хвилями прямувати. У першій хвилі можуть бути кілька десятків пілотів. У першій хвилі будуть власне найкращі та найдосвідченіші пілоти. Пріоритет для тих, хто добре володіє англійською мовою", — йдеться в повідомленні.

Насамперед пріоритет для молодих льотчиків, саме вони вирушать першими до західних країн і тренуватимуться на винищувачах. Потім вони стануть наставниками для молодших і менш досвідчених колег.

Зокрема в міру постачання західної авіації також навчатимуться інженери й офіцери бойового управління, як зазначив Юрій Ігнат.

Нагадаємо, 30 травня повідомлялося, що США й Туреччина домовляються про угоду з продажу F-16. Анкара хоче купити в Пентагону винищувачі F-16 на суму 20 мільярдів доларів. За словами американського президента, цього тижня сторони вивчатимуть усі нюанси угоди.

Генерал-майор США та екскомандувач Нацгвардією Каліфорнії Девід Болдвін 23 травня заявив, що якби Києву відправили літаки F-16 рік тому, було б набагато менше жертв серед цивільних.