Турецький літак Hürjet здійснив перший повноцінний політ (відео)

турецький штурмовик
Фото: TRT Haber | Hürjet навчально-тренувальний літак

Літак отримав нове забарвлення. Політ був із закритим шасі, що дозволяє зняти обмеження у маневреності та продуктивності.

Related video

Навчально-тренувальний літак Hürjet здійснив перший випробувальний політ із закритими створами шасі. Про це повідомляє видання TRT Haber.

Літак Hürjet виконав політ у новому забарвленні. Випробувальний політ відбувся із підйомом шасів стулки. Стверджується, що реактивний літак повністю виготовляють в Туреччині. Вперше Hürjet здійнявся у повітря на 100-річчя Турецької Республіки.

Повноцінний політ здійснював льотчик-випробувач Ерджан Челік.

"Сьогодні ми вперше складемо шасі Hürjet. Оскільки літак знаходиться в режимі посадки і зльоту зі складеним шасі, його маневреність і продуктивність, звичайно, обмежені. Коли ми піднімемо шасі, це обмеження буде усунуто, тож він зможе маневрувати більш комфортно і вільно", — пояснив льотчик, в чому принципова різниця цього випробування.

Турецький навчально-тренувальний літак супроводжував винищувач F-16, який нещодавно модернізували підприємства TAI. Hürjet будуть використовувати для навчання льотчиків, зокрема для KAAN. Окрім цього літак може здійснювати посадку на десантний корабель TCG Anadolu.

Нагадаємо, 30 травня ЗМІ писали, що турецький винищувач KAAN може отримати український двигун. "Івченко-Прогрес" будуть конкурувати з британським Rolls-Royce.

13 січня 2022 року в Туреччині заявили про старт серійного виробництва штурмовиків Hürjet,