Загарбники Капітолію планували вбити Майка Пенса, — сенатор

сша, сенатор, Майк Пенс, Бен Сасс, дональд трамп, капитолий
Фото: USA Today

Сенатор Бен Сасс вважає, що загарбники Капітолію повинні бути покарані за найсуворішими законами.

Related video

Люди, які увірвалися у будівлю Капітолію, планували викрасти і, можливо, вбити віцепрезидента США Майка Пенса, який 6 січня очолював спільне засідання обох палат Конгресу.

Про це йдеться у заяві американського сенатора-республіканця Бена Сасса.

"Кожен американець повинен розуміти, що Міністерство юстиції щойно оприлюднило: у слідчих є вагомі докази того, що деякі з учасників заворушень, які ввірвалися у Капітолій Сполучених Штатів, планували викрасти і, можливо, вбити віце-президента", — вважає політик.

На його думку, учасники заворушень біля будівлі Конгресу "не були п'яницями, які почали хуліганити — вони були терористами, які атакували передбачену конституцією передачу влади у цій країні".

Також сенатор Сасс вважає, що загарбники Капітолію були досить близькі до того, щоб почати криваву конституційну кризу в країні, тому вони повинні бути покарані за найсуворішими законами.

"ФБР розслідує широко розповсюджені заклики до насильства на території всієї країни, і кожен американець зобов'язаний заспокоїтися", — попередив сенатор.

Нагадаємо, 6 січня сотні протестувальників, які підтримують президента Дональда Трампа, прорвалися через бар'єри по периметру Капітолія. Активісти зібралися біля Капітолію, виступаючи проти урочистого підрахунку голосів виборців, які повинні були підтвердити перемогу Джо Байдена. Дональд Трамп частково визнав свою провину в штурмі Капітолію його прихильниками. У США вже заарештували понад сто осіб, які брали участь у заворушеннях в будівлі Конгресу.

Після штурму Капітолію прихильниками Дональда Трампа, деякі члени Конгресу висловлюють стурбованість, що їхні колеги-законодавці з правими поглядами можуть нести загрозу їх життя.