У соборі Солсбері, відомому з історії з отруєнням Скрипаль, тепер вакцинують проти COVID-19

Собор Солсбері, отруєння Скрипаль, коронавірус, вакцинація
Фото: cont.ws | собор Солсбері

Британцям робили щеплення під заспокійливу органну музику.

Related video

Видання The Guardian повідомило, що в соборі міста Солсбері, який вважається одною із найвищих середньовічних будівель у Великобританії, розгорнули центр для вакцинації проти коронавірусу. Раніше "Олександр Петров" і "Руслан Боширов", підозрювані у справі про отруєння колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії, розповідали, що вони приїхали в Солсбері нібито для відвідування саме цього собору.

Журналісти повідомили, що коли британських пенсіонерів вакцинували продукцією компанії Pfizer/BioNTech у залі грала заспокійлива органна музика. Музичну програму організували представники собору. Її виконували на органі, який створили в 19 столітті.

Настоятель собору Солсбері, преподобний Ніколас Пападопулос, заявив, що вони пишаються тим, що грають свою роль у програмі вакцинації, яка "рятує життя і вселяє надію в ці важкі часи". Він назвав вакцину "справжнім знаком надії після настільки важкого року".

Доктор Ден Хендерсон, клінічний директор мережі первинної медико-санітарної допомоги Sarum South, сказав, що 16 січня щеплення проти коронавірусу отримали близько 1000 осіб.

Нагадаємо, непритомні Сергій і Юлія Скрипаль були знайдені на лавці поруч із торговим центром в Солсбері 4 березня 2018 року. Британські спецслужби прийшли до висновку, їх отруїли нервово-паралітичною речовиною із групи "Новачок". У травні 2018 року стало відомо, що Скрипалів виписали з лікарні, але на публіці після того вони не з'являлися.

Підозрюваними у справі про отруєння Скрипаль стали "Олександр Петров" і "Руслан Боширов", які є співробітниками російської розвідки. Росія всі звинувачення заперечує, а самі "Петров" і "Боширов" в інтерв'ю російському телеканалу заявили, що відвідали Солсбері з туристичною метою. Вони нібито хотіли відвідати "знаменитий собор", який їм "давно радили побачити друзі".

За даними розслідування The Insider і Bellingcat, "Руслан Боширов" насправді є полковником ГРУ Анатолієм Чепігою, а "Олександр Петров" — військовим лікарем ГРУ Олександром Мишкіним.

Влітку 2020 року в ЗМІ повідомлялося, що Сергій і Юлія Скрипалі під вигаданими іменами переїхали жити до Нової Зеландії.