В останній день президентства Трампа глава ЦРУ пішла у відставку

Джина Хаспел, глава ЦРУ, відставка, пішла у відставку
Фото: УП | Джина Гаспел

Джина Гаспел заявила, що очолювати ЦРУ було "величезною честю в її житті".

Related video

19 січня 2021 року на офіційному Twitter-акаунті Центрального розвідувального управління (ЦРУ) США з'явилося повідомлення про те, що глава відомства, Джина Гаспел, йде у відставку. Від імені колективу організації її подякували за 36 років "самовідданої служби американському народу".

"Очолювати цю дивовижну організацію було найбільшою честю в моєму житті. Я йду і дуже пишаюся нашою виконаною роботою, нашими успіхами і нашими інвестиціями в майбутнє", — цитують саму Гаспел у повідомленні.

Глава ЦРУ пішла у відставку

Вона пропрацювала в ЦРУ з 1985 року. У лютому 2017 року Гаспел призначили на посаду заступника директора організації, а в 2018 році вона сама стала її головою. Гаспел — перша жінка в історії, яка обіймала посаду керівника ЦРУ.

Видання Axios з посиланням на свої джерела повідомило, що Гаспел нібито погрожувала піти у відставку ще на початку грудня 2020 року. Причиною тому було бажання Дональда Трампа призначити її заступником лояльного до нього Кеша Пателя. Видання відзначило, що поки ще чинний президент США нібито припинив довіряти Гаспел і хотів мати "свою людину" у верхівці ЦРУ.

Нагадаємо, новим главою ЦРУ обраний президент США Джо Байден хоче призначити експосла США в Росії Вільяма Бернса. За висунуту кандидатуру має проголосувати Конгрес США.

А на посаду помічника секретаря з питань охорони здоров'я в Міністерстві охорони здоров'я і соціальних служб Байден планує призначити трансгендера Рейчел Левін.

На пост заступника держсекретаря Сполучених Штатів Америки Байден висунув Вікторію Нуланд.

Відзначимо, інавгурація Байдена має відбутися 20 січня. Фокус розбирався як повинна пройти ця церемонія.