Главреда "Медіазони" заарештували в Росії після затримання напередодні мітингів за Навального

Сергій Смирнов, росія, медіазона, видання, суд, протести
Фото: Егор Сковорода / "Медиазона" | Сергій Смирнов і адвокат "Апології протесту" Федір Сірош на засіданні Тверського суду.

Формальним приводом стало те, що журналіст ретвітнув жарт про те, що він схожий на лідера гурту "Таргани". На зображенні була дата і час акції на підтримку Навального.

Related video

У Росії головного редактора видання "Медіазона" Сергія Смирнова заарештували на 25 діб за ретвіт в підтримку акцій протесту. Про це повідомили у виданні.

Причиною арешту став ретвіт чужого жарту про зовнішню схожість головного редактора з лідером панк-гурту "Таргани" Дмитром Спіріним.

Пост, який репостнув на своїй сторінці Смирнов, була проілюстрований колажем з фотографією музиканта і зазначенням часу акції. Таким чином, сказано в поліцейському протоколі, Смирнов "здійснив організацію публічного заходу".

У квартиру матері, де прописаний Смирнов, прийшли з обшуком 27 січня. Був вилучений жорсткий диск і кілька книг.

30 січня Смирнова затримали під час прогулянки з п'ятирічним сином. Пізніше його відпустили із зобов'язанням про явку до суду. На засідання він прийшов у футболці з логотипом гурту "Таргани".

23 січня у десятках міст РФ люди вийшли на вулиці з акціями протесту, вимагаючи звільнити опозиціонера. За кілька годин з початку протестів поліцейські затримали 3 068 осіб.

31 січня протести через затримання Навального повторилися. За підсумками масових акцій протесту силовики затримали понад 4000 осіб і порушили два десятки кримінальних справ. Журналіст Юрій Дудь висловив повагу тим, хто вийшов на акції протесту в Росії 31 січня.