У Голландії помер винахідник аудіокасети

Голландія, Лу Оттенс, інженер, винахідник, аудіокасета, помер,
Фото: facebook.com/philipsmuseum | Лу Оттенс

Інженер Лу Оттенс у 1963 році розробив першу у світі компакт-касету

Інженер Лу Оттенс з Голландії, який винайшов аудіокасету, помер у віці 94 років.

Про це повідомляє Pitchfork.

Дочка винахідника уточнила, що Лу Оттенс помер 6 березня у своєму будинку в селі Дуйзел (провінція Північний Брабант, Нідерланди).

Оттенс народився в 1926 році, у 1952 році почав працювати в компанії Philips, де згодом став головою департаменту розробки нової продукції. Так, під його керівництвом співробітники компанії розробили перший портативний магнітофон Philips.

На Берлінській виставці електроніки в 1963 році було презентовано першу компакт-касету з магнітною стрічкою, яку розробив Оттенс. За дуже короткий період вона стала новим стандартом для запису і відтворення музичних творів. З того часу по всьому світу було продано понад 100 млрд аудіокасет.

У 1979 році Оттенс брав участь у розробці компакт-диска, офіційно представленого в 1982 році. З тих років було продано понад 200 млрд компакт-дисків.

Нагадаємо, що 22 лютого радянська і російська актриса Катерина Градова, відома за роллю радистки Кет у багатосерійному фільмі "Сімнадцять миттєвостей весни" померла у віці 74 років.

21 лютого в Санкт-Петербурзі пішов з життя відомий актор Олександр Жданов, який запам'ятався багатьом завдяки популярному серіалу "Вулиці розбитих ліхтарів".

Радянський і російський актор театру і кіно Андрій Мягков помер у Москві на 83-му році життя в четвер, 18 лютого.

13 лютого один з найвідоміших джазменів світу, американський піаніст Чик Коріа (Chick Corea) помер у віці 79 років від рідкісної форми раку, яку виявили в нього нещодавно.