ЄС поки не має наміру ділитися вакцинами з бідними країнами, — президент Єврокомісії

Євросоюз, Єврокомісія, Урсула фон дер Ляєн, пандемія коронавірусу, вакцина від коронавірусу
Фото: AP | Урсула фон дер Ляєн

За словами Урсули фон дер Ляєн, в ЄС можуть переглянути свою позицію після того, як покращиться ситуація з виробництвом вакцин в самому ЄС.

Представники країн Євросоюзу поки не мають наміру ділитися антикоронавірусними вакцинами з нужденними країнами.

Про це заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн в інтервʼю Funke Media Gruppe, передає Deutsche Welle.

За її словами, в ЄС можуть переглянути цю позицію після того, як покращиться ситуація з виробництвом вакцин в самому ЄС.

"Держави-члени відчувають сильний тиск з метою отримати вакцину для себе", — сказала вона.

При цьому голова Єврокомісії зазначила, що ЄС підтримуватиме ініціативу ВООЗ COVAX, за якою відбуваються поставки вакцини нужденним країнам.

"ЄС інвестував 2,6 мільярда доларів у цю ініціативу. COVAX вже доставив 30 мільйонів доз вакцини у 52 країни", — сказала фон дер Ляєн.

До речі, в лютому Урсула фон дер Ляєн заявляла, що країни Євросоюзу поділяться з Україною вакциною від коронавірусу. Голова Єврокомісії запевнила, що ЄС не має наміру відмовлятися від допомоги Україні.

Зазначимо, в лютому президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр звернувся до багатих країн з закликом поділитися частиною вакцин від коронавірусу з біднішими країнами. За його словами, співпраця країн у питанні поширення вакцин, тестів і ліків стане "лакмусовим папірцем міжнародної солідарності".

Раніше Євросоюз дозволив польській стороні перепродати Україні 1,2 мільйона доз вакцини від коронавірусу AstraZeneca.