"Можлива передача тваринам": ВООЗ закликала хворих COVID обмежити контакти з домашніми улюбленцями

кіт коронавірус, ковід, корона, домашній вихованець, COVID-19 у кота
Фото: m24.ru | Кіт у медичній масці

Міжвидові переміщення коронавірусу, стверджують в організації, можуть спричинити його генетичні мутації. Це негативно позначиться на захворюваності людей.

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) підтвердили, що людина може заразити коронавірусом тварин, зокрема — і домашніх вихованців. Через це в організації рекомендують обмежити контакти з тваринами. Відповідну заяву зробила представник ВООЗ Меліта Вуйнович в коментарі ІА "РИА Новости".

"Вірус COVID-19 поширюється переважно шляхом передачі від людини до людини, але є свідчення передачі через канал людина-тварина, оскільки це зоонозний вірус. Проміжний господар ще не ідентифікований", — зазначила Вуйнович.

Вона розповіла, що випадки зараження коронавірусом від людини фіксували у норок, собак, домашніх котів, левів, тигрів і єнотовидних собак.

"Важливо розуміти, які види тварин найбільш сприйнятливі до вірусу, щоб знайти інші потенційні тварини-резервуари і уникнути повторних спалахів у майбутньому", — підкреслила Вуйнович.

За словами представника ВООЗ, міжвидові переміщення COVID-19 можуть стати причиною генетичних мутацій вірусу, що, зі свого боку, вплине на захворювання людей.

Нагадаємо, на початку лютого повідомлялося про те, що домашніх тварин у Південній Кореї почали тестувати на коронавірус і відправляти на "самоізоляцію".

В кінці лютого стало відомо про те, що в зоопарку Праги СОVID-19 заразилися леви і горила. У Швеції в зоопарку міста Борос тигриця і кілька левів теж заразилися коронавірусом.

Навесні 2020 року в зоопарку Бронкса у Нью-Йорку тигр захворів COVID-19. Потім заразилися ще 4 тигра і 3 лева.