Україні потрібно надати План дій щодо членства в НАТО, — МЗС Литви

Україна, нато, ПДЧ, альянс
Фото: on.od.ua

Надання документу, впевнені литовські дипломати, буде "сильним сигналом для Росії".

Литва запропонує своїм партнерам по НАТО надати Україні План дій щодо членства в Альянсі. Про це повідомив глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс на прес-конференції з главою МЗС Іспанії Аранчі Гонсалес Лайя, передає BNS.

"Найближчим часом ми повинні звернутися до колег з листом, щоб розглянути можливість надання ПДЧ Україні", — говорить Ландсбергіс.

За його словами, це буде "сильним сигналом для Росії про те, що трансатлантичний напрямок, обраний Україною, цінується і має підтримку серед країн НАТО".

Зі свого боку, глава МЗС Іспанії заявила, що незважаючи на те, що Україна не є членом Альянсу, відносини союзників з цією країною вже "плідні, корисні і є символом бачення НАТО мирного сусідства".

Крім того, Гонсалес Лая зазначила, що питання про Україну мають обговорити на саміті НАТО у червні.

План дій щодо членства в НАТО — програма дій для країн кандидатів у члени Альянсу. Реалізується на основі індивідуального діалогу з країною-кандидатом, розроблений з метою підтвердити чіткий курс щодо майбутнього розширення НАТО шляхом запровадження програми заходів, спрямованих на сприяння країнам-претендентам у їх підготовці до можливого майбутнього вступу в НАТО.

Нагадаємо, в РНБО готує спеціальне рішення щодо вступу України в НАТО. За словами Ольги Стефанішиної, для цього у країни є всі необхідні ресурси. Для вступу в Альянс потрібна лише політична воля всіх його членів. Під час телефонної розмови з Генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, президент України заявив, що НАТО — це єдиний шлях до закінчення війни на Донбасі.

Зазначимо, що раніше у Twitter командування НАТО написало пост українською мовою.

Фокус розбирався, чого чекати і до чого готуватися через загострення на Донбасі.