Путін і Байден провели телефонну розмову

путін, володимир путін, Байден, Джо Байден, сша, Росія
Фото: Колаж: Фокус | Джо Байден і Володимир Путін

Лідер США запропонував президенту РФ зустрітися у найближчі місяці і закликав "знизити напруженість" на українському кордоні.

Президенти США і Росії Джо Байден і Володимир Путін провели телефонну розмову. Про це повідомляє прес-служба Білого дому.

Сказано, що вони обговорили ряд регіональних і глобальних питань, зокрема намір США і Росії продовжити діалог про стратегічну стабільність у низці питань контролю над озброєннями.

Крім того, Байден наголосив про "непохитну прихильність" США суверенітету і територіальної цілісності України. Американський лідер висловив заклопотаність щодо нарощування російської військової потужності в окупованому Криму і на кордонах України та закликав Росію знизити напруженість.

Також президент США запропонував Путіну в найближчі місяці провести зустріч на вищому рівні у третій країні для обговорення "всього спектру проблем, що стоять перед США і Росією".

Нагадаємо, президенти США і України вперше поговорили відтоді, як Байден вступив на посаду.

Як повідомили у прес-службі Білого дому, під час розмови президент Байден підтвердив, що США незмінно підтримують суверенітет і територіальну цілісність України перед обличчям тривалої агресії Росії на Донбасі і в Криму. Він також сказав, що дуже вірить в Україну.

Фокус розбирався, навіщо Байден подзвонив Зеленському.