У Данії повністю відмовилися від вакцини AstraZeneca, — ЗМІ

коронавірус, вакцинація, AstraZeneca, Данія, відмова,
Фото: РИА Новости | AstraZeneca

Офіційного підтвердження цієї інформації з боку влади поки немає.

Данія планує повністю видалити зі своєї програми вакцинації від коронавірусної інфекції вакцину виробництва компанії AstraZeneca.

Як інформує видання Ekstrabladet, влада країни наразі офіційно не підтвердила інформацію про відмову від британського препарату, але на середу, 14 квітня призначена пресконференція, присвячена цій вакцині.

Ресурс повідомляє, що попередньо Данія замовила 2,4 мільйони доз AstraZeneca. Якщо вакцину вилучать з програми вакцинації, то це рішення затримає на кілька тижнів виконання плану загальної вакцинації населення країни.

Видання припускає, що це рішення може бути пов'язане з випадками виникнення тромбозу серед тих, хто прищепився вакциною AstraZeneca.

Раніше представник Європейського агентства з лікарських засобів Марко Кавалері підтвердив наявність зв'язку між утворенням тромбів у деяких пацієнтів і вакциною AstraZeneca.

Разом з тим, директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Рожеріо Пінто де Са Гаспар заявив, що баланс користі і ризику для вакцини AstraZeneca "все ще значною мірою позитивний".

Також повідомлялося, що громадяни Франції молодше 55 років, які отримали першу дозу вакцини від AstraZeneca, отримають другу дозу іншим препаратом — Pfizer або Moderna.

У Великобританії заявили, що щеплення від коронавірусу вакциною AstraZeneca не варто робити пацієнтам молодше 30 років через побоювання, що в дуже рідкісних випадках вона може призвести до утворення потенційно смертельних тромбів.

Фокус повідомляв, що американські вчені створили зображення, на яких показано, що саме відбувається з клітинами людини, якій вводять вакцину Oxford-AstraZeneca від Covid-19.