Потенційно небезпечний для людства: вчені в США знайшли агресивний штам COVID-19

новий штам коронавірусу, коронавірус в сша, лікар, дослідник
Фото: Swissinfo | Поки що нову мутацію коронавірусу виявили у однієї людини, у неї вона проявилася з легкими симптомами

За словами дослідників, у нової мутації дуже висока опірність до антитіл.

Американські вчені в Техасі виявили новий штам коронавірусу, геном якого вказує на ймовірну опірність вірусу до антитіл. Про це повідомляє наукове видання Medical Xpress.

Новий штам отримав назву "BV-1", оскільки університет, де досліджують мутацію, розташований в регіоні Brazos Valley. Поки що штам виявили лише в однієї людини, у неї хвороба протікала досить легко. При цьому вчені вирішили, що мутація може бути потенційно небезпечною для людства, тому повідомили про "знахідку".

Дослідники зазначили, що ця варіація COVID-19 поєднує в собі маркери, які пов'язані з швидким поширенням і важким перебігом хвороби, а також високу опірність до антитіл, що нейтралізують вірус.

В інших лабораторіях вчені також виявили неефективність антитіл до аналогічних вірусів. При цьому генетично нова мутація близька до "британського" штаму.

Новий штам знайшли студенти Техаського університету A&M. Заклад знаходиться в університетській програмі тестування на коронавірус. У одного зі студентів новий штам проявився з легкими симптомами застуди. Вони, однак, не прогресували і повністю зникли до 2 квітня. Вже 9 квітня він отримав негативний тест.

Раніше стало відомо, що, згідно з новим дослідженням, "британський" штам коронавірусу не збільшує серйозність перебігу COVID-19 порівняно з іншими штамами.

Сьогодні цей штам домінує на більшій частині Європи. Результати попередніх досліджень, однак, показували, що мутація пов'язана з вищою смертністю, ніж інші штами.

Нагадаємо, ізраїльські експерти заявили, що південноафриканський штам коронавірусу краще "пробиває" захист вакцини Pfizer/BioNTech, ніж інші форми вірусу.