В Індонезії втрачену субмарину оголосили затонулої, все 53 члени екіпажу загинули

Підводний човен, Nanggala 402, индонезия, фото
Фото: Antara Foto | Підводний човен KRI Nanggala 402

Передбачається, що човен був зруйнований тиском води після того, як опустився на позамежну глибину.

Влада Індонезії заявила, що зниклий підводний човен затонув, 53 людини, що знаходилися на йогу борту, загинули. Раніше човен вважався зниклим без вісті, про це повідомило агентство АР.

За словами командувача ВМС країни Хаді Тджахджанто, наявність нафтової плями, а також уламків біля місця останнього занурення біля острова Балі вказують на загибель субмарини KRI Nanggala 402.

Глава ВМС Юдо Маргоно сказав на пресконференції, що вибуху на човні швидше за все не було — його б "почув" гідролокатор. Коли човен опустився на глибину більше розрахункової, в йогу корпусі могли з'явитися тріщини.

Причина катастрофічного занурення човна все ще не відома. Фахівці раніше заявляли, що через проблеми з електропостачанням екіпаж не зміг виконати аварійні дії і спливти на поверхню.

Пропала підводний човен KRI Nanggala-402 був побудований в ФРН в 1977 році, в 2012 році він пройшов модернізацію в Південній Кореї.

Маргоно каже, що за останні два дні пошуковці виявили частини стабілізатора торпеди, ємність з мастилом, яка, як передбачається, використовувалася для перископа, обривки молитовних килимків і шматок труби охолоджувальної системи.

Тіла членів екіпажу поки не знайдені.

предмети, підводний човен, прес-конференція, фото
Знайдені предмети з зниклої субмарини. Фото: CTV News

За словами представника ВМС, рятувальні команди з Індонезії та інших країн оцінять отримані дані. Раніше офіційні особи заявляли, що запас кисню на човні повинен був закінчитися рано вранці 24 квітня (або пізно увечері за київським часом).

Тим часом, на Балі приземлився американський розвідувальний та протичовновий літак P-8 Poseidon. Він приєднається до пошуків, які ведуть 20 індонезійських кораблів, австралійський корабель з потужним гідролокатором і чотири індонезійських літака.

літак, P-8 Poseidon, затонула підводний човен, загибель підводного човна, пошуки, Балі
Літак P-8 Poseidon на Балі

Також 24 квітня очікується прибуття сінгапурських рятувальних кораблів, а 25 квітня до пошуків приєднаються рятувальники з Малайзії.

Раніше Фокус докладно розповідав, що сталося з човном, і як йдуть його пошуки.

Нагадаємо, в листопаді 2017 року біля берегів Аргентини зникла військова субмарина "Сан Хуан" з 44 членами екіпажу на борту. А в лютому 2020 року підводний човен Морських сил самооборони Японії зіткнувся з приватним комерційним судном біля берегів префектури Коті.