Єврокомісія подала позов проти AstraZeneca через зрив постачання вакцин

коронавірус, пандемія COVID-19, вакцина AstraZeneca, вакцинація населення, суд проти AstraZeneca
Фото: Слово и Дело | AstraZeneca

У самій компанії вже відреагували на позов, стверджуючи, що умови Угоди про попередню закупівлю з Європейською комісією були нібито повністю виконані.

Єврокомісія судитиметься з виробником вакцини від коронавірусу AstraZeneca через порушення контракту про постачання препарату в країни Європейського Союзу.

Про це попередив представник Єврокомісії Стефан Де Кеєрсмакер на брифінгу в Брюсселі, передає Europa Press.

За його словами, судовий процес почався в п'ятницю, 23 квітня.

"Європейська комісія в п'ятницю розпочала судовий процес проти AstraZeneca на підставі порушення угод договору про попередню закупівлю. Деякі умови контракту не були дотримані, також компанія не змогла надати надійну стратегію для своєчасного розподілу доз", — підкреслив Де Кеєрсмакер під час брифінгу в Брюсселі.

Позов проти виробника вакцини від COVID-19 AstraZeneca був поданий від імені Єврокомісії та 27 держав Європейського Союзу.

Єврокомісар з питань здоров'я та безпеки харчових продуктів Стелла Киріакідес у своєму Twitter написала, що "кожна доза вакцини має значення", тому Єврокомісія подала позов проти AstraZeneca.

"Нашим пріоритетом є забезпечення доставлення вакцини COVID19 для захисту здоров'я Євросоюзу. Ось чому Єврокомісія спільно з усіма державами-членами вирішила порушити судову справу проти AstraZeneca. Кожна доза вакцини має значення. Кожна доза вакцини рятує життя", — підкреслила єврокомісар.

Компанія AstraZeneca відреагувала на звинувачення і судовий позов, заявивши, що умови Угоди про попередню закупівлю з Європейською комісією були повністю виконані.

"AstraZeneca повністю виконала умови Угоди про попередню закупівлю з Європейською комісією і буде рішуче захищати себе в суді. Ми вважаємо, що будь-який судовий розгляд є необгрунтованим, і приймаємо цю можливість якомога швидше вирішити цю суперечку", — йдеться в повідомленні, передає Reuters

Раніше ЗМІ писали, що Єврокомісія нібито не буде продовжувати контракти на постачання вакцини AstraZeneca і J & J. Чиновники нібито віддають перевагу препаратам Pfizer і Moderna, які працюють з використанням інших технологій.

Також європейський регулятор ЕМА вимагав розширити список побічних ефектів вакцини AstraZeneca. За даними комітету з безпеки, незвичайні тромби з низьким вмістом тромбоцитів повинні бути внесені в список дуже рідкісних побічних ефектів вакцини Vaxzevria (колишня назва вакцини від коронавірусу AstraZeneca).