Зустріч Байдена й Путіна може відбутися у Відні, це буде честю для Австрії, — Курц

Себастьян Курц, Володимир Путін, Джо Байден, Відень, Донбас
Фото: Колаж/ТАСС

Крім того, сторони обговорили двосторонні відносини, ситуацію на сході України й у Білорусі.

Канцлер Австрії Себастьян Курц подзвонив президенту Росії Володимиру Путіну та запропонував, щоб його зустріч з американським президентом Джо Байденом відбулася у Відні.

Про це повідомила прес-служба Кремля.

"Федеральний канцлер запропонував розглянути кандидатуру Відня як місця можливої російсько-американської зустрічі на вищому рівні, якщо про її проведення буде досягнута відповідна домовленість", — йдеться в повідомленні.

Курц зазначив, що для Австрії приїзд лідерів двох держав буде великою честю, підкресливши, що австрійська сторона знаходиться в контакті з цього питання з обома сторонами.

Під час розмови сторони також обговорили війну на Донбасі, ситуацію довкола Білорусі та питання про увʼязненого російського опозиціонера Олексія Навального.

Нагадаємо, 13 квітня президенти США та Росії Джо Байден і Володимир Путін провели телефонну розмову. Президент США запропонував Путіну в найближчі місяці провести зустріч на вищому рівні в третій країні для обговорення "всього спектру проблем, що стоять перед США та Росією".

Спікер президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що про зустріч лідерів США та Росії на найвищому рівні поки що говорити рано.

Прес-секретарка Білого дому Джен Дженніфер Псакі теж заявила, що про місце та час зустрічі президентів США та Росії Джо Байдена і Володимира Путіна говорити поки рано, хоча, за її словами, проведення такої зустрічі очікується в найближчі місяці.

А помічник президента Росії Юрій Ушаков сказав, що зустріч президентів США та Росії Джозефа Байдена і Володимира Путіна може відбутися вже в червні.