"Сподіваюся і чекаю": Байден заявив, що розраховує на зустріч із Путіним у червні

Джо Байден, Володимир Путін, джейк Салліван, НАТО, червень
Фото: Washington Post

Під час першого візиту в Європу президент США візьме участь в саміті G7, саміті НАТО та саміті США-ЄС, які пройдуть в перший місяць літа.

Президент США Джо Байден заявив, що "сподівається і чекає" зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним під час запланованої на червень поїздки в Європу.

Про це повідомляє CNN.

"Ми працюємо над цим", — сказав Байден на брифінгу в Білому домі, додавши, що розраховує, що переговори з російським лідером відбудуться в середині місяця.

Під час першої поїздки в Європу на посаді президента Байден візьме участь в саміті G7 у Корнуоллі (Великобританія) 11-13 червня, саміті НАТО в Брюсселі 14 червня і саміті США-ЄС, який також пройде в столиці Бельгії.

Радник американського президента з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що контактував із російською стороною з питання організації зустрічі, але її дата і місце ще не визначені.

"Ми намагаємося підготувати план саміту цього літа в третій країні в Європі. Дата і місце його проведення ще не визначені, але вони активно обговорюються", — сказав Салліван.

Нагадаємо, 13 квітня президенти США та Росії Джо Байден й Володимир Путін провели телефонну розмову. Президент США запропонував Путіну в найближчі місяці провести зустріч на вищому рівні в третій країні для обговорення "всього спектру проблем, що стоять перед США та Росією".

Спікер президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що про зустріч лідерів США та Росії на найвищому рівні поки що говорити рано.

Прес-секретарка Білого дому Джен Дженніфер Псакі теж заявила, що про місце і час зустрічі президентів США та Росії Джо Байдена й Володимира Путіна говорити поки рано, хоча, за її словами, проведення такої зустрічі очікується в найближчі місяці.

А помічник президента Росії Юрій Ушаков сказав, що зустріч президентів США та Росії Джозефа Байдена й Володимира Путіна може відбутися вже в червні.