Справа Флойда: звинувачений у вбивстві екс-поліцейський просить провести новий суд

Дерек Шовін, Джордж Флойд, Суд, Присяжні, Вердикт, США
Фото: Mash | Дерек Шовін слухає вердикт присяжних

Адвокати Дерека Шовіна підготували клопотання в упередженості вердикту, аргументуючи це неправомірними діями як прокурорів, так і присяжних.

Колишній поліцейський Дерек Шовін, визнаний американським судом винним у ненавмисному вбивстві афроамериканця Джорджа Флойда, не згоден з рішенням присяжних і вимагає нового судового розгляду.

Про це повідомляє BBC.

Адвокати Шовіна підготували клопотання в упередженості вердикту, аргументуючи це неправомірними діями як прокурорів, так і присяжних.

За їхніми словами, суд не переконав присяжних уникати засобів масової інформації, і вони "піддавалися залякуванню і тиску на расовому ґрунті".

Журі з 12 членів визнало Шовіна винним менше ніж через день після напруженого тритижневого судового процесу, у ході якого було заслухано 45 свідків.

Деякі з них заплакали, коли подивилися графічні кадри смерті Флойда і сказали, що відчували себе "безпорадними" в ці хвилини.

Рідкісний вердикт, винесений поліцейському, вважається важливою віхою в расовій історії США й отримав широку підтримку з боку американців. Шовіну загрожує до 40 років вʼязниці. Вирок мають оголосити в наступному місяці.

Зазначимо, що всі 12 присяжних одноголосно виступили за всіма пунктами звинувачення Шовіна: в умисному вбивстві другого ступеня (без обтяжувальних обставин), ненавмисному вбивстві і в убивстві третього ступеня, яким вважається брутальна неповага до людського життя, яке з необережності призвело до смерті.

Нагадаємо, що 25 травня 2020 року в Міннеаполісі при затриманні афроамериканця Джорджа Флойда поліцейський Дерек Шовін задушив його коліном. Частина американців побачили в цьому черговий прояв дискримінації, що вилилося в масові протести по всій країні. Так виник рух Black Lives Matter ("Чорні життя мають значення", BLM).

Сімʼя загиблого Флойда отримає 27 млн доларів від міста Міннеаполіс у рамках врегулювання цивільного позову.