Вчені знайшли рішення проблеми утворення тромбів після щеплення AstraZeneca

побічні ефекти astrazeneca
Фото: 24 Канал

Вакцина, як стверджують вчені, посилала спайковий білок в ядро клітини, що в жінок старше 50 років могло викликати тромбоз. Однак їх кількість 1 на 100 тисяч.

Група німецьких учених виявили причину появи тромбозу в деяких пацієнтів після вакцинації AstraZeneca від коронавірусу. Про це повідомляє британське видання Metro.

Причина утворення тромбозу, на думку дослідників, полягає в тому, що вакцина посилає спайковий білок (спеціальна форма білка) в ядро клітини.

Укол працює так, щоб ген шипа коронавірусу був доданий до іншого вірусу, званого аденовірусом. Аденовіруси — це віруси, які зазвичай викликають застуду або грип, і це те, що дозволяє їм проникати в організм і створювати хворобу.

Потрапивши всередину ядра клітини, деякі частини шипа білка розщеплюються, створюючи мутовані варіанти. Вони й викликають тромбоз приблизно в 1 з 100 тисяч чоловік.

Вирішити проблему, на думку вчених, можна певною послідовністю кодування спайкового білка так, щоб запобігти мутації.

Нагадаємо, представник Європейського агентства з лікарських засобів Марко Кавалері підтвердив наявність зв'язку між утворенням тромбів у деяких пацієнтів і вакциною AstraZeneca. Але у ВООЗ вважають, що в неї більше плюсів, ніж ризиків.

Раніше низка країн припиняли використання вакцини AstraZeneca через декілька смертельних випадків від утворення тромбозу.