"Пропоную домовитися": Пашинян представив план врегулювання ситуації з Азербайджаном

конфлікт Азербайджану і Вірменії
Фото: "РБК" | Президент Алієв (ліворуч) і в.о. прем'єр-міністра Пашинян

Сторони, за пропозицією Єревана, повинні дзеркально відвести свої війська від кордонів і розмістити вздовж кордону спостерігачів.

В.о. прем'єр-міністра Вірменії Нікол Пашинян представив свій план виходу із ситуації на кордоні з Азербайджаном. Про це передає РІА.

План Пашиняна передбачає Збройним силам Азербайджану повернутися на вихідні позиції в районі Сотка й Хознавара і розмістити там міжнародних спостерігачів.

"Я звертаюся до міжнародного співтовариства і моя пропозиція також спрямована керівництву Азербайджану: ми домовляємося, що дуже швидко збройні підрозділи двох сторін дзеркально відходять від кордону та повертаються в місця постійних дислокацій, а вздовж кордону розміщуються міжнародні спостерігачі з РФ або інших країн-співголів Мінської групи ОБСЄ (Франція або США)", — заявив в.о. прем'єр-міністра.

ОБСЄ та міжнародні спостерігачі, за планом Єревана, повинні гарантувати дотримання домовленостей. І якщо в Азербайджану немає проблем із демаркацією кордонів, то причин відкидати план, на думку Пашиняна, у них немає.

Нагадаємо, з 12 травня між країнами знову розгорівся конфлікт через відсутність демаркації кордонів. Азербайджан стягнув свої військ в одну з областей Вірменії. Через це в ОДКБ почали обговорення прохання Вірменії про допомогу через дії Азербайджану. Перед цим в.о. прем'єр-міністра Вірменії Пашинян попросив у Путіна перекинути військових у Сюнік. МЗС Азербайджану закликав Вірменію "прийняти реальність режиму міждержавного кордону".

Також 27 травня азербайджанські військові захопили в полон 6 вірменських військових, які нібито збиралися влаштувати диверсію.