Понад 50 військових та ополченців Афганістану тікали в Узбекистан

війна в Афганістані
Фото: газета.ру | Ілюстративне фото

Через посилення Талібану, це вже другий випадок, коли урядові війська тікають в іншу країну. Раніше більше 100 військових переходили на територію Таджикистану.

Вчора, 23 червня, 53 військові прикордонні війська Афганістану та бійці ополчення перетнули кордон з Узбекистаном. Про це повідомляється в заяві МЗС Узбекистану.

В Афганістані спостерігається ескалація напруженості, яка проходить на тлі нової хвилі коронавірусу. В Узбекистані викликають стурбованість зростання насильства в сусідній країні.

Повідомляється, що перехід на територію Узбекистану стався в районі повіту Шортепа. Усі бійці були зі зброєю в руках, їх затримали. Після проведення процедур ідентифікації військових і проведення слідчих дій їх депортували назад до Афганістану.

У Міністерстві підкреслюють, що вони підтримують з Афганістаном добросусідські та дружні відносини з країною, але будь-які спроби незаконного перетину кордону будуть жорстко припинятися.

"Наполегливо закликаємо всі залучені в конфлікт сторони утриматися від застосування сили і до недопущення жертв серед цивільного населення", — підкреслюють в МЗС Узбекистану.

Подібний інцидент ставався 22 червня. Пресцентр прикордонних військ ДКНБ Таджикистану повідомив, що понад 130 військовослужбовців урядових сил Афганістану під натиском бойовиків Талібану відступили на територію Таджикистану.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, в Афганістані формуються приватні армії через атаки Талібану та бездіяльність урядових військ. Ополченці заявляють, що якщо їх не може захистити держава, то вони захистять себе самі.

З 1 травня США та НАТО почали виведення військ з Афганістану. Через ослаблення натовських позицій, Талібан взяв під контроль вже 30 районів країни. У США розглядається питання відновлення авіаударів по позиціях бойовиків, але такий варіант можливий, якщо під натиском впаде Кабул.