Один у євро, інший у рублях: італійська компанія Eni відкриває рахунки в "Газпромбанку"

компанія Eni, Італія компанія Eni, Eni Італія, нафтогазова сфера Eni, заправки Eni
Фото: La Repubblica | Італія отримує газ із Росії через Україну

Рішення в компанії пояснили проханням "Газпром експорту". При цьому в Eni додали, що готові дотримуватися чинних і майбутніх санкцій ЄС.

Італійська нафтогазова компанія Eni запустила процедуру відкриття рахунків у російському "Газпромбанку" через наближення термінів оплати постачання газу. Про це повідомила пресслужба компанії

Eni відкрила два рахунки типу "К" — один у євро, інший у рублях після одностороннього запиту "Газпром експорт" внести поправки до чинних контрактів.

"Хоча Eni відхилила ці поправки, компанія збирається тимчасово відкрити два рахунки без шкоди для своїх договірних прав, які, як і раніше, передбачають оплату в євро. Ця явна умова буде включена до процедури оплати", — сказано в тексті заяви.

Керівництво ухвалило рішення, дотримуючись чинних міжнародних санкцій. Якщо Євросоюз у майбутньому заборонить купівлю російського газу, Eni виконає цю вимогу.

компанія Eni, Італія компанія Eni, Eni Італія, нафтогазова сфера Eni, заправки Eni
Еni керує мережею АЗС

ТОВ "Газпром експорт" і російські федеральні органи підтвердили можливість оплати за газ у євро, а конвертація в рублі відбудеться за 48 годин без участі Центрального банку Росії. Будь-які можливі ризики або витрати, пов'язані з новою процедурою оплати, буде покладено на "Газпром експорт", попередила Eni.

"Розкол єдиного фронту" Європи проти Москви

Агентство Bloomberg 12 травня писало про підготовку італійської компанії до відкриття рублевого рахунку в "Газпромбанку". Журналісти назвали це "останньою ознакою розколу єдиного фронту Європи проти Москви".

Джерела агентства стверджували, що цей крок Eni — запобіжний засіб, компанія добиватиметься роз'яснень про допустимі дії при оплаті постачання російського газу. Італія отримує близько 40% газу з Росії, повідомило Bloomberg.

Компанія вирішила піти на такий крок після того, як Європейський Союз пом'якшив позицію в протистоянні з Кремлем щодо найважливіших постачань газу.

Глава компанії Eni Клаудіо Дескальці в березні на Глобальному енергетичному форумі говорив про неможливість оплачувати російський газ рублями.

компанія Eni, Італія компанія Eni, eni глава, Клаудіо Дескальці
Глава компанії Eni говорив про неможливість платити рублями за газ

"Дуже складно купувати його, платити за нього, тому що в нас немає рублів. Це не передбачено контрактом, у якому зазначені розрахунки в євро. Ви не можете змінити це в односторонньому порядку. Для такої зміни має бути угода", — наголошував він.

Дескальці додав, що газ із Росії надходить в Італію через Україну, але ніхто не знає, що буде в майбутньому. Глава Eni говорив, що російський газ подорожчав у 7-8 разів, порівняно з трьома роками раніше.

Нагадаємо, що Міненерго Ізраїлю хоче збільшити видобуток газу до 40 млрд кубометрів шляхом розширення деяких проєктів і запуску нових родовищ. Після цього газ експортуватимуть у Європу.

Євросоюз раніше хотів запропонувати внутрішню схему закупівлі газу в РФ в обхід санкцій. Урядам країн ЄС заявляли про можливість відкривати компаніями рахунки в російському "Газпромбанку".