У Росії падає рівень життя: 35% населення частіше заощаджує на їжі, — соцопитування

покупки в росії, магазини росія, супермаркети росія, ціни в рф, продукти росія
Фото: РБК | Майже 70% опитаних ВЦВГД визнали своє матеріальне становище поганим

Показник економії на харчових продуктах зріс у молоді від 18 до 24 років. Жінки в РФ зменшили витрати на перукарні, косметику та салони краси, наголошують соціологи.

Related video

Кожен третій росіянин (35%) почав більше заощаджувати на їжі. Про це сказано в результатах соціологічного дослідження Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД) про зміни в житті жителів РФ цього року.

Збільшили економію на продукти харчування ті, хто визнав своє матеріальне становище поганим, таких виявилося 69%. Цей показник збільшився у молоді від 18 до 24 років (44%) та в мешканців Північно-Західного округу (44%), зазначили соціологи.

Ще третина жителів Росії (32%) економлять на послугах перукарень, салонів краси та косметики.

росія, бідність росія, рівень життя Росії, росія протести Fullscreen
Більшість росіян намагаються терміново продавати квартири

"Аудиторія тих, хто економить на красі, дещо інша — це жінки, громадяни 18-24 років (35%) і 45-59 років (36%), які мають неповну середню освіту (44%), оцінюють свої доходи як погані (52%), жителі Уральського федерального округу (39%) та ті, хто не користується інтернетом і телебаченням (43%)", — розповіли фахівці.

Серед тих, хто економить на їжі цього року, 58% зменшили витрати на перукарні, косметику та салони краси.

Через падіння рівня життя серед молоді цього року спостерігається тенденція походів до психологів і перегляду психологічних відео чи читання літератури. У віці 18-24 років показник збільшився на 37%, а категорії 25-34 років — на 22%.

Соціологи зазначили, що серед чоловіків лише 8% зізналися, що почали частіше вживати алкоголь.

Нагадаємо, що в Росії гостро стоїть проблема погашення іпотеки. До листопада цього року майже 7 мільйонів російських сімей виплачували відсотки за іпотечними кредитами. Щомісячні платежі за іпотеку в РФ, як правило, трохи більше 40% від середньої зарплати.

Росіяни також змушені терміново продавати квартири та намагаються максимально знижувати ціни. З початку березня кількість таких продавців зросла на 85%.

За даними ООН, 9 із 10 українців ризикують зіткнутися з бідністю, якщо війна з Росією продовжиться у 2023 році. ООН оцінює межу бідності як купівельну спроможність від $5,50 до $13 на людину за 1 день.