Хотів у легіон "Свобода Росії": жителя Брянська засудили на 5 років за спробу втекти в ЗСУ

легіон свобода Росії зсу
Про підрозділ ЗСУ "Свобода Росії" стало відомо у квітні 2022 року

31-річний росіянин Максим Тимерханов став шостим обвинуваченим у спробі втечі на українську сторону. У суді чоловік розповів, що "дав українським спецслужбам обдурити себе".

Related video

Брянський обласний суд засудив 31-річного росіянина Максима Тимерханова до п'яти років ув'язнення за спробу втекти в Україну для участі у війні в лавах ЗСУ. Про це повідомляється на сайті суду.

Тимерханова затримали в селищі Біла Берізка Брянської області на кордоні з Україною. Поліцію викликав місцевий житель, котрий помітив незнайомця з великим рюкзаком.

За даними слідства, росіянин мав намір втекти в Україну для участі у війні проти ЗС РФ.

Як пише видання The Insider, справа проти Тимерханова стала вже шостою в Брянську стосовно людей, які збиралися втекти в Україну для участі у війні на боці ЗСУ.

Імовірно, Тимерханов після свого затримання написав явку з повинною. Він також розповів, що нібито дав себе обдурити українським спецслужбам.

Як стверджує сторона звинувачення, в Україні чоловік планував вступити в легіон "Свобода Росії".

Що відомо про легіон ЗСУ "Свобода Росії"

Про спеціальний підрозділ ЗСУ, створений із російських солдатів, готових воювати проти ЗС РФ на боці України, стало відомо у квітні минулого року. Як тоді повідомлялося, метою легіону є зміна керівного режиму Російської Федерації.

Тоді ж бійці розповіли, що вирушили в зону боїв на Донбасі. Ексвійськові РФ нібито пройшли двомісячне навчання, під час якого отримували знання для застосування західної зброї.

легіон свобода Росії Fullscreen
Більшість бійців легіону не показує своїх облич, оскільки їхні близькі живуть у РФ

На початку червня 2022 року в легіоні повідомили, що в їхні лави вступив колишній віцепрезидент "Газпромбанку" Ігор Волобуєв.

"Хлопці з Росії, якщо ви ненавидите путінський режим і хочете, щоб Росія стала вільною демократичною країною, приєднуйтеся", — прокоментував російський банкір.

У Telegram-каналі легіону повідомляється, що спочатку частина спецпідрозділу складалася з колишніх російських кадрових військових, які здалися в полон Україні. Однак на сьогодні абсолютна більшість військовослужбовців легіону — це російські добровольці, які свідомо залишили територію РФ або приїхали з інших країн і стали підрозділом, наголошується в заяві бійців.